כצפוי: הרב עמאר והרב שטרן – הרבנים הראשיים של ירושלים

אחרי 11 שנה – יש רבנים ראשיים בבירה: הרב שטרן והרב עמאר נבחרו לכהן כרבנים הראשיים של בירת ישראל. הישג למחנה ברקת – בנט, כישלון לדגל התורה

בתום מערכת בחירות דרמטית והפכפכה – יש רבנים לירושלים: הרב אריה שטרן והרב שלמה עמאר ניצחו בבחירות לרבנות ירושלים והם יכהנו פאר כרבנים הראשיים של בירת ישראל.

זה היה צפוי, אבל גם אפוף בדרמה עצומה. לאורך כל החודשים האחרונים הופרכו בחלל הפוליטי ספינים והשערות שונות באשר לבחירות, בהמשך נגררה המערכה גם למחוזות משפטיים ואישיים מכוערים, אולם כאמור, בסופו של יום, נבחרו הרבנים הגר"ש עמאר והגר"א שטרן.

התפלגות הקולות: לתפקיד הרב הספרדי נבחר הגרמ"ש עמאר ברוב של 28 קולות, הרב שמואל אליהו זכה ב-18 קולות ואילו ח"כ לשעבר הרב חיים אמסלם הסתפק בשני קולות בלבד.

לתפקיד הרב האשכנזי נבחר הרב אריה שטרן ברוב של 27 קולות, ואילו הרב לאו קיבל 20 קולות בלבד.

לאורך כל היום סומנו הרב שטרן והרב עמאר כפייבוריטים ברורים, אולם לאור הבחישות והספינים חששו גם במחנות שלהם מפני מהפך של הרגע האחרון.

המנצחים הגדולים של הבחירות הם כמובן הרבנים שנבחרו, אולם ישנם מנצחים נוספים: בראש ובראשונה – ראש העיר ניר ברקת שהבטיח וקיים, כנ"ל סיעת הבית היהודי ששמה את כל כובד משקלה על דיל הרבנים שטרן – עמאר.

גם אריה דרעי יכול לסמן וי ביומן, אולם במקרה שלו הניצחון לא מושלם בהתחש בהיסטוריה העכורה שבינו לבין הרב הספרדי הנבחר.

המפסידה הגדולה, מנגד, היא מפלגת יהדות התורה (בפרט האגף הליטאי שבה) שניסתה למנוע את בחירתם של הרב שטרן והרב עמאר לתפקיד בכל מחיר.

[alooma ref="7ad058974cec90626ddfd43eb648b77f.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]
האזינו: הרב עמאר מברך על הניצחון ומודה לניר ברקת

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אלי ישי סחטן על ההצלחה עכשיו בבקשה תטיס את אריה דרעי משס

  נתי |
  הגב
 2. אלי ישי וניסים אלקסלסי המנצחים הגדולים …תם עידן דרעי והתנזים

  חיים |
  הגב
  • דרעי יכול לחייך הסתיימה התקופה שלרב…אין תפקיד עכשיו יהיה עסוק ויעזוב את ש"ס במנוחה להתעסק עם הדברים החשובים באמת ליהדות החרדית.

   אריה |
   הגב
 3. מי שסמך על הרבנות ירושלים מהדרין, יתקשה לעשות זאת כיון שמסתבר שיסמכו על היתר מכירה.

  אבי |
  הגב