כצפוי: חדו"ש על ההסכם עם ש"ס: "חזירות"

כצפוי, בעמותת חדו"ש מיהרו למתוח ביקורת על ההסכם הקואליציוני עם ש"ס שפורסם אחה"צ. "מדוע ש"ס לא דרשו פשוט את מפתחות האוצר ויפוי כוח של כל המפלגות לחקיקה כאוות נפשם. זו חזירות ובעוינות לערכי הדמוקרטיה

כצפוי, בעמותת חדו"ש מיהרו למתוח ביקורת על ההסכם הקואליציוני עם ש"ס שפורסם אחה"צ. "ההסכם הקואליציוני של ש"ס מעורר תמיהה", אמר עו"ד אורי רגב, מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון.

"מדוע ש"ס לא דרשו פשוט את מפתחות האוצר ויפוי כוח של כל המפלגות לחקיקה כאוות נפשם. האשמה כמובן אינה רק בחזירות ובעוינות לערכי הדמוקרטיה של ש"ס ויהדות התורה אלא בעליבות וחוסר עמוד השדרה של הליכוד והמפלגות החילוניות בקואליציה. אלה ערכו מכירת חיסול של ערכי הציונות ושל עתיד המדינה והכלכלה תמורת קניית השלטון".

ש”ס זכתה להישגים גדולים מאוד בהסכם הקואליציוני, בדיור, בהורדת יוקר המחיה, בשמירה על הצביון הדתי של המדינה ובחיזוק מערכות החינוך התורניות.

הנושא המרכזי הראשון בהסכם הוא הורדת יוקר המחיה. כהבטחת הבחירות של ש”ס יוסר המע”מ מעל מוצרי היסוד שבפיקוח ממשלתי, החל מתקציב 2015, בכפוף לעבודת צוות של שר האוצר המיועד משה כחלון ושר הכלכלה המיועד, יו”ר ש”ס אריה דרעי. בנוסף, יועלה שכר המינימום לסך 5,300 ₪ בחודש, שהם 28.5 שקלים לשעה.

כפי שפורסם, המפלגה קיבלה לידיה את משרדי הכלכלה, הדתות והנגב והגליל – שלושתם לאריה דרעי ושר אחד למפלגה במשרד האוצר, או שניים לדרעי ושר נוסף בתיק השלישי. בנוסף המפלגה תקבל סגן שר במשרד האוצר שיהיה אחראי על מינהל התכנון, וכן את ראשות ועדת החינוך.

ש"ס השיגה הישגים לרשת "מעיין החינוך התורני": תקציבה יחזור לרמתו ב-2012, היא תחזור לקבל את תקציביה כפי שהיו ב-2012, גני הילדים יעברו להפעלה ישירה של הרשת ובתי הספר שלה במועצות האזוריות יהפכו לעל-אזוריים וההסעות אליהם יתוקצבו ב-10 מיליון שקל בשנה. בנוסף דרעי כשר כלכלה יקים ועדה ל"פישוט הבירוקרטיה במעונות היום והצהרונים לסייע לאימהות עובדות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.