כרמיאל: מעמד קידוש ה' של חרדים וחילונים – "רוצים יהדות ומבקשים סליחה זה מזה" – תמונות

במועדון ה'ריימנס' בכרמיאל התאספו תחת הכותרת "על עבירות שבין מגזר לחבירו" תושבי העיר חילונים וחרדים, לערב שקיים ארגון 'פלוגתא' המפגיש בין דתיים, חרדים וחילוניים סביב מחלוקות בחברה הישראלית.

הערב נפתח בפאנל מרתק בהשתתפות הרב מנחם פינסקי, פובילציסט חרדי וראש בית מדרש 'רוח יהודית' והגב' רעיה אבן דוד, רכזת מרכז צעירים בעיר, בהנחיית הגב' ד"ר רבקה צפיר, אשת חינוך וחברת הנהלת 'רוח יהודית' שפתחה דבריה בסליחה מהציבור החרדי. "אני מבקשת סליחה מהמגזר החרדי על כך שלא הכרנו אותם יותר", אמרה, והוסיפה: "אנחנו גרים בשכנות, כולנו יהודים בדרכים שונות, ולא מדברים מספיק אם בכלל".

גםהרב פינסקי אמר כי הוא "מבקש סליחה אמיתית על כך שפעמים רבות חרדים לא מספיק יושבים עם הציבור החילוני בישראל, על מנת להסביר את ההנהגות אותם הם ממשיכים על פי דרכה המקורית של התורה בת אלפי השנים".

אחד המשתתפים סיכם בהתרגשות: "למרות השוני והפער בין המגזרים ועל אף תקופת בחירות סוערת, חיברה היהדות בין כולם לערב נדיר שמוכרחים לעשות אותו בקביעות". וביקש בשם שאר המשתתפים כי תהיה זו יריית הפתיחה לקיום מפגשים נוספים מן הסוג הזה שטרם התקיימו בעבר.

resized_alexhuber09092013-7792

resized_alexhuber09092013-7812

resized_alexhuber09092013-7836

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.