כשאובמה ומרקל פותחים בירה (וידאו)

נשיא ארה"ב וקנצלרית גרמניה נפגשו לפני הוועידה בשוויץ, ובמיטב המסורת המקומית לגמו בירה ואכלו בייגלה. צפו

כשאובמה פגש את מרקל: מנהיגי שבע המעצמות המתועשות בעולם ייפגשו היום (ראשון) בהרי האלפים בבוואריה לדון בגל האלימות המתחדש באוקראינה ובמשבר החוב ביוון.

באדיבות רשת

עוד בטרם השיחות החלו, פגשה המארחת קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל את נשיא ארה"ב ברק אובמה, ותחת השמיים הכחולים כשהם מוקפים במקומיים בלבוש מסורתי – חלקו השניים בירה ואכלו בייגלה.

 

בוועידה ידונו גם נושאי בריאות עולמיים, מהאבולה עד האנטיביוטיקה ומחלות טרופיות, וכן ויצירת עמדה אחידה מול הקיצוניים במזרח התיכון. אבל המשברים באוקראינה ויוון צפויים להאפיל על הדיונים בשלוס אלמאו, מלון היוקרה בהרים הציוריים של דרום גרמניה, סמוך לגבול האוסטרי.

"ביומיים הבאים בשלוס אלמאו אנו עומדים לדון בעתיד המשותף שלנו", מנה אובמה את הנושאים שעל סדר היום. "נדון בכלכלה העולמית שיוצרת מקומות עבודה והזדמנויות, על שמירה על איחוד אירופאי חזק ומשגשג, במאבק נגד איומי הקיצוניים במזרח התיכון, בנושא שינוי האקלים ובעמידה מול התוקפנות הרוסית באוקראינה".

 

"המסר שלי לעם הגרמני הוא פשוט: אנו אסירי תודה על הידידות שלך, למנהיגות שלך", אמר אובמה והוסיף את הברכה הבווארית המסורתית "Gruess Gute" מול קהל שנאסף בכיכר הכפר. עם זאת הפסגה לא נערכה ללא הפרעות כשמנהיגים ועיתונאים נאלצו להגיע לאתר הפסגה במסוק הבוקר לאחר שמפגינים חסמו את הכביש הראשי למלון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.