כשאנחנו סמרטוטים, לא ייפלא, ששונאינו רוצחינו יעשו איתנו 'ספונג'ה' / הרב דרוקמן בטורו השבועי

הרב דרוקמן, מודה כי נסחף וכי המדינה דווקא כן עושה למען מירור חייהם של הרוצחים, האסירים הבטחוניים בכלא "אני מכה על חטא. הפרזתי. למי שלא שמע, טוב שידע מעתה, כי במקום 16 ערוצים, נגזר עליהם, שבין כותלי הכלא, הם נעבאך, הם יהיו רשאים לצפות רק ב-8. גיפערלאך!

היה זה בתקופה בה חיילי צה"ל שהו בלבנון. היו אז קבלני בנין, אנשי מילואים, שניצלו את המצב, וגנבו חול מאדמת לבנון למטרות בניה נדלניו"ת בארץ. פעם נתפס בקלקלתו ובגניבתו במעבר הגבול, קבלן שכזה, והוא נאלץ לרוקן את המשאית מהחול. אלא, שלא שת ליבם של המפקחים, כי לא רק החול היה גנוב, אלא המשאית החדישה והיוקרתית – היא עצמה גנובה הייתה….

גם היום, מרבים לחטט ולנבור, מי מהשוטרים אשם בעובדה המצמררת לכשעצמה שמוקד המשטרה לא הגיב בכובד הראש המתבקש, נוכח הקריאה הטלפונית הנואשת של החטופים. ברם, מתעסקים עם גניבת 'החול', ולא שמים לב כי 'המשאית, עצמה 'גנובה'.

אך יש לנו עסק עם אנשי קידמה ותרבות, אנו נוטרי התורה ומצוותיה הרי חשוכים, הנצמדים לחוקים שניתנו לפני אלפי שנים. אז טוב שנשים לב, מה אומרים חוקי ה'קידמה':

אם מאן דהו נהרג כתוצאה מכדור רובה, הוא נחשב 'נרצח'. אם איתרע מזלו והוא נהרג על ידי אבן – הרי, אליבא דהחוק הוא אמור להיות חי. אם הוא מת, זה לא היה צפוי.

אנו רואים את התמונות ובא לנו, פשוט, לצווח: מאות שבאבניקים ערבים משליכים אבנים וסלעים על אזרחים ושוטרים; מה עושה אדם נורמאלי ובריא בנפשו כשהוא נתקל בתופעה שכזו? הוא פותר את הבעיה חיש מהר; הוא פשוט לוחץ על הדק הקלצ'ניקוב ומרסס את כל הרוצחים האלה.

אבל כדי לחשוב בצורה בריאה ונורמלית כזו, אתה חייב להיחשב כ'כהניסט'. ו'כהניסט' זה הרי גרוע ממחבל ערבי.

וההוכחה לכך: את הרב כהנא הי"ד הוציאו מחוץ לחוק, כי הוא פגע באושיות הדמוקרטיה, לדעתם הרחבה מני ים של הנאורים, אבל ה'לא-טרוריסטית' חנין זועבי, הינה אחת מאבני היסוד של הדמוקרטיה… היא ממשיכה להיות חברת כנסת.

"הקם להורגך השכם להורגו"– הוא חוק מיושן חשוך, עפ"ל, אבל, לפשוט את צווארך לשחיטה, זה נאור, זה מתקדם. ובמקרה שלנו, זה אפילו לא בגדר של "הקם להורגך", אלא זה כבר בקטע של "הורגך" ממש! ואני מצרף בזה תמונה שלא התפרסמה בכלי התקשורת, של חור גדול שנפער בשמשת רכב של משפחה מביתר, רכב שהיה מאוכלס בילדים קטנים, ורוצח ערבי פשוט זרק סלע לתוך השמשה. זה שהילדים ב"ה נשארו בחיים, זה לא בזכות מדינת ישראל וצבא ההגנה לישראל, אלא בזכות ה"הנה לא ינום ולא ישן שומר ישראל"!

אז מי כאן אשם ברציחה? איזה שוטר זוטר? יומנאי תורן במשטרה(ומבלי להמעיט בחומרת המחדל המשטרתי הנורא)? או שמא, קברניטי המדינה עצמם, שגורמים במדיניותם לחיילים ולשוטרים להיות בשר תותחים?

כשמגיע "יום השואה והגבורה" מתרברב כל ממלכתי אוחז מיקרופון, כי אילו הייתה אז לנו מדינה לא היה מתרחש אושוויץ, לא היו השחיטות האיומות של מאורעות תרפ"ט. והנה ב"ה, יש לנו מדינה, יש לנו צבא, וכל אלה יכולים היו לפתור את ההתפרעויות ברכס שועפט בירושלים ובכביש 65 בוואדי ערה תוך דקות ספורות: פשוט ריסוס קל של כמה כדורים, וכך האספסוף היה מתפזר ומתעופף לכל עבר. ואם כמה מהם היו עוברים לעולם שכולו טוב , גם זה לא סוף העולם. זו דינמיקה של מלחמה. ובמלחמה כמו במלחמה. עם רוצחים, כפי שמבקש לטפל ברוצחים.

אגב מאורעות תרפ"ט: שבאב ערבי התקדם עם שבריות שלופות לשכונת מאה שערים בירושלים, ואז קם גיבור, שלא עבר טירונות בצה"ל, לא קורס קצינים, ולא היה יוצא יחידה 101 – פשוט אברך ירושלמי, ר' אהרן פישר ז"ל היה שמו (אביו של הגרי"י פישר זצ"ל ראב"ד העדה החרדית), ומגג בתי הונגרים פשוט שפך שמן רותח על הנבלות האלה, ובכך הסתיימה הסאגה. כן, זבנג וגמרנו. אגב, מזל, שר' אהרן פישר זה, לא התעמק בקודי האתיקה של פרופ' אסא כשר.

כמובן, כמובן, שעקב העובדה שאנו חוסים בצל מדינת החוק, ובצילה וחסותה של שרת המשפטים בל ידעום, הגב' צפורה שפיצר-ליבני ירום הודה, אנו מצווים לשמור על החוק ולשמור אמונים לקיר"ה, ולא באנו בדברינו אלה, אלא כדי לעורר את אוהבת ישראל מרת שפריצר (או שפיצר, אינני זוכר. באמת לא חשוב), שתקבע בחוק בצורה ברורה, כי ההתגייסות לצה"ל או למשטרה, אין מגמתה התאבדות. צבא ההגנה לישראל, אבל לא צבא ההגנה להתאבדות.

אמנם, אני מתאר לעצמי, כי הגברת הנ"ל לא כל כך נבעתת מהרעיון של חוק המתיר 'המתות חסד' – אבל במקרה דנן גם היא תודה שאסור לנו לעודד התאבדות מסוג שכזה, שהרי מדובר בבחורים צעירים שעשויים בעתיד להצביע אולי עבור 'שינוי', 'העבודה' 'קדימה'. חבל להפסיד חומר אנושי, ומאגר יקר שכזה.

והלוואי והיה זה מצחיק. מדינה משחקת עם חיים של כוחות הביטחון משל זה היה משחק רולטה, ואין מי שיצעק לאמור: לא החול נגנב, המשאית גנובה! איה הנביא שייסר ויאמר: "ידיכם דמים מלאו".

רגע, סטופ, אני מודה כי בחופזי קצת נסחפתי: המדינה דווקא כן עושה למען מירור חייהם של הרוצחים. אני מכה על חטא. בכעסי ובקצפי הפרזתי יתר על המידה. מי מאיתנו לא שמע, כי הוחלט למרר את חייהם של האסירים הביטחוניים המצויים בבתי הכלא. למי שלא שמע, טוב שידע מעתה, כי במקום 16 ערוצי טלביזיה, נגזר עליהם, שבין כותלי הכלא, הם נעבאך הם יהיו רשאים לצפות רק ב-8 ערוצי טלביזיה. גיפערלאך!

גם בגצ"ינו יחליט הפעם ללכת 'קצר' עם המחבלים, ולא חשש להורות על הריסת בתיהם; ראיתם את התמונה של בית המחבל 'ההרוס'? פלא, שקירות הבית לא פרצו בצחוק, כשמדקדקים מישהו הוא הרי מתחיל לצחוק: גם את בית המחבל אך 'דיקדקו', נקבו בו איזה חור באחד הקירות, וזהו. זה נקרא שהרסו את ביתו. אם הקיר צחק אינני יודע. משפחת המחבל, בודאי, התגלגלה מצחוק נוכח התחכום של היאהוד.

אבל איך 'דקדקו' את הבית של היהודי הכשר והיקר תושב יצהר שנחשד לשווא על פעולת תג מחיר? בבית הזה טיפלו עם כל ההידורים. בבית הזה התקיים – "ערו ערו עד היסוד בה". זכר לא נשאר ולא נותר ממנו. 'מדינת היהודים' 'ראשי צמיחת גאולתנו' כבר אמרנו?

ככה זה. כשאנחנו הופכים לסמרטוטים, לא ייפלא, ששונאינו רוצחינו יעשו איתנו 'ספונג'ה'.

הראש הערבי הערמומי קלט היטב כי ה'יאהוד'עיקר כוחם הוא בפה היינו בהצהרות, ועל נקלה הוא הפנים כי חבל לבזבז אנרגיה בזריקת אבנים – בה בשעה שניתן לירות עם "חפצי מתכת מתעופפים" (לשונו הזהב של 'נשיא' היאהוד הפורש), ותודה למצביא המהולל אריק שרון שהחריב את גוש קטיף והמליך בכך את החמאס, והפך את הדרום והמדינה כולה לגיהנום, ולאושרנו, "לולא ה' שהיה לנו…אזי חיים בלעונו".

כשראשי הציונות לא מנעו את שואת יהודי הונגריה, שיגר להם מברק בהול הגה"צ הרמ"ד וייסמאנדל זצ"ל ובו שאלה אחת – "ה-ש-ת-גע-ת-ם???!!".

גם אנחנו שואלים את אותה שאלה.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.