כשגדעון לוי התפכח

לאחר שהתארח בלשכת ראש הממשלה, העיתונאי גדעון לוי מפרסם טור חריף בהארץ על מופע האימים בלשכת ראש הממשלה, אך מנגד הוא משבח את נתניהו על התנהלותו וסבור כי אין לו מחליף. {"נתגעגע לביבי"}

צוות של כתבי עיתון הארץ זומנו אמש ללשכת ראש הממשלה בכדי לשמוע שיחת מוסר מפי ראש הממשלה. העיתונאי גדעון לוי שנמצא בצד השמאלי קיצוני של  המפה, מפרסם טור חריף בהארץ על  מופע האימים בלשכת ראש הממשלה, אך מנגד הוא משבח את נתניהו על התנהלותו וסבור כי אין לו מחליף.

לדברי לוי , "בלשכת ראש הממשלה בירושלים יושב אדם נסער, תזזיתי, עוצמתי, נוקשה, חריף, משוכנע בצדקת דרכו, מאמין רק בכוח, בעל נטיות מגלומניות ונרקיסיסטיות", לוי מכנה את נתניהו " שחצן, רברבן וגם רדוף. האיש הזה מלא סתירות,  זה אדם עם מרכיבים של דמות יגון מקראית או שקספירית, מלך או קיסר".

 

גדעון לוי סבור כי בלשכת ראש הממשלה "יושב אדם הממיט אסון על ישראל" לוי מסביר, "לא בגלל הציניות, אלא בגלל האידיאולוגיה. כשלעצמי, אני מעדיף את האידיאולוגים הנוקשים על הציניקנים החלולים".

 

גדעון לוי מתאר את התנהלותו של נתניהו במהלך הנאום לעיתונאים, "נתניהו נאם, הטיף, דרש, סיחרר; הציג סרטונים, מצגות, מפות, טבלאות ופרוטוקולים. הוא שירבט איור עצמי, עם החוטם המוארך ואגלי הזיעה, דפק על השולחן, הרעים בקולו, הנמיכו, רכן קדימה ואחורה, נע הלוך ושוב בחדר הישיבות, כתב על הלוח ומחק. פעם אחת התקרב בסערה אל עמיתי עודה בשאראת, עד כי חששתי לשלומו. ברגע אחר מישהו ראה דמעה בעיניו".

גדעון לוי  חושב כי זה "מופע של נתניהו", תיאטרונטו אותנטי, הצגת יחיד של שחקן אופי, המזדהה עם הדמות שהוא מגלם בכשרון רב וגורם לחלק מהצופים לפחות להאמין לו חלק מהזמן לפחות. ואולי: מטיף אוונגליסטי אפקטיבי.

לוי ממשיך ומתאר מנקודת המבט שלו  על  המתרחש  בלשכת ראש הממשלה, "בלשכת ראש הממשלה בירושלים יושב אדם המאמין אך ורק בכוח של מדינתו. חולשה היא חורבן בעבורו. מוסר, ערכים, צדק — לא בתחום החשיבה שלו. הוא מציג את מדינתו כמעצמה עולמית, בנשק, בסייבר, במודיעין, במים, במה לא, ובאותו הבל פה מפרט את הסכנות הקיומיות האורבות לה מצבא היחפנים בעזה וחיזבאללה".

לטענת לוי, נתניהו  לא מאמין בשום שלום עם הפלסטינים, הוא כבר יכניע אותם באמצעות הבריתות הנרקמות עם חבריו החדשים, ראשי המשטרים המושחתים ובני החלוף במדינות ערב, עד שהם יסכימו ללא־הסדר שהוא מציע — מה שלא יקרה כמובן לעולם. גורל הפלסטינים לא מעניין אותו כהוא זה.

לוי טוען עוד שנתניהו לא שש אלי מלחמות, הוא אולי ראש הממשלה הכי אנטי־מלחמתי שהיה לישראל, וגם ההתנחלויות מעניינות אותו מעט מאוד,

 

לסיכום מסיק עיתונאי השמאל כי "נתניהו כאן כדי להישאר. לנוכח המועמדים להחליפו, עוד עלולים להתגעגע אליו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.