כשגפני זעם על 'מעריב'(וידאו)

בועידת כלכליסט היום תקף יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני את התייחסות העיתונות לחרדים המשתקפת בכותרת שניתנה ב'מעריב' לאחר אישור חוק הפחתת השכר לח"כים ומתח ביקורת על העיתונות בכל הנוגע ליחסה לחרדים. צפו

במהלך הקדנציה הקודמת העבירה הכנסת הצעת חוק הקובעת קיצוץ של 10% בשכר נשיא המדינה, ראש הממשלה, השרים וחברי הכנסת. שרים וחברי כנסת. ירוויחו 10% פחות. חברי כנסת רבים הביעו מחאה חריפה על כך ששכרם של שופטים, רבנים, דיינים, ראשי מועצות דתיות ובעלי תפקידים נוספים במגזר הציבורי יקוצץ רק באחוז אחד.

בועדית כלכליסט היום (ג') תקף יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני את התייחסות העיתונות לחרדים המשתקפת בכותרת שניתנה ב'מעריב' לאחר אישור החוק ומתח ביקורת על העיתונות בכל הנוגע ליחסה לחרדים: "היתה בעבר הצעה להוריד 10% משכר חברי הכנסת. אנחנו הסכמנו וביקשנו שיורידו גם את השכר לשופטים אבל זה לא הלך. רק שבסופו של דבר הכותרת בעיתון היתה – שכר חברי הכנסת והשרים יופחת, שכר הרבנים לא".

https://player.vimeo.com/video/137953398

עוד אמר גפני בוועידה: "אם נישאר קואליציה של 61 חברי כנסת אז אני מאמין שהממשלה תשרוד ותעביר את תקציב המדינה גם ל-2017. לעומת זאת, אם הקואליציה תגדל ל-67 חברי כנסת, אז כנראה שלא נגיע ל-2017".

לדברי גפני, "כאשר יש רק 61 חברי כנסת בקואליציה, כל אחד מהם מרגיש אחראי באופן אישי ואז לא מפסידים באף הצבעה בכנסת. אני הגעתי גם להצבעות על נושאים שלא אהבתי, כי הבנתי שאם לא אגיע הכל נופל ואז נחזור למע"מ אפס של יאיר לפיד שזה הסיוט שלי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.