כשהאדמו"ר אמר לי: "לך תעשה משהו עם עצמך" (וידאו)

זעם חרדי: בצה"ל הופק סרטון תעמולה המציג את דרכו של צעיר חרדי שאינו מצליח להתאקלם במסגרת הישיבתית ומוצא בית חם בחטיבה הצהלי'ת. צפו {סרטון תעמולה חדש לצה"ל}

לפני שנה נפתחה חטיבת גבעתי לגיוס חרדים, בפיקודו של המח"ט הדתי עופר וינטר,

בצה"ל הפיקו סרטון תעמולה המציג את דרכו של צעיר חרדי שאינו מצליח להתאקלם במסגרת הישיבתית ומוצא לדעתם בית חם במסגרת הצבאית.

ב'ועדה להצלת עולם התורה' של אנשי 'הפלג הירושלמי' הגיבו כי זוהי תעמולה מסוכנת "הסרטון המזעזע ממחיש את עוצמת הפעילות האגרסיבית של הצבא וגופים ממשלתיים העוסקים בציד נפשות בשכונות החרדיות. הדבר מצטרף לדיווחים רשמיים שבהם הצהיר צה"ל כי הוא רוצה את החרדים בכל מחיר ומפעיל סוכני גיוס שנבחרו מתוך החברה החרדית. גורמים בצבא גם אמרו לאחרונה, כי הם מודעים לכך שבשל הגידול ביעדי הגיוס של השנים הקרובות, לא יוכלו להסתפק עוד ב'נוער שוליים' וכי יעדי הגיוס מחייבים את צה"ל להגיע כבר בשנה הקרובה למעגלים נוספים".

בסרטון המקומם אומר אחד התלמידים שהתגייס לחטיבה, "למדתי בחיידר הכי נחשב, הייתי תלמיד מעולה. גם בישיבה הקטנה הייתי מתמיד" מספר תלמיד ישיבה חסיד חב"ד. "כשהגעתי לישיבה הגדולה משהו השתנה. איבדתי עניין. כשכולם עשו שטייגן ולמדו יום שלם בהתמדה, אני חיפשתי דברים אחרים, חיפשתי תכלית, חיפשתי מטרה" עד שראש הישיבה הודיע לאביו כי בנו לא יוכל להמשיך בישיבה, וכך הוא הושלך מכתלי הישיבה.

תלמיד חסידי אחר, מספר על האדמו"ר שהציע לו לחפש תחליף לישיבה: "לא מצאתי את עצמי, נשברתי. חשבתי, למה אני מאכזב את ההורים שלי, את הסביבה?", לאחר שסיפר לאדמו"ר שלו על קשייו, הוא אמר לו "לך תעשה משהו עם עצמך". עד שהתלמידים מחליטים להתגייס לצה"ל.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.