כשהאדמו"ר מצאנז זרק את התפוחים (תמונות)

אלפי חסידי צאנז חגגו אמש (שני) את מעמד סיום החג, אלפי חסידים עמדו על ה"פארענצ'עס", שרו ורקדו בהתלהבות, האדמו"ר זרק את התפוחים אל חלל האולם. ואז החלה הסערה האמיתית – אלפי החסידים זינקו לעבר התפוחים, נואשים לתפוס לפחות אחד. צפו { כמו לזכות בלוטו}

אלפי חסידי צאנז חגגו אמש (שני) את מעמד סיום החג,  אלפי חסידים עמדו על ה"פארענצ'עס", שרו ורקדו בהתלהבות.

החסידים המבוגרים ישבו במרכז האולם לצד שולחן ארוך וצר.במרכז השולחן  ישב האדמו"ר, רבי צבי אלימלך הלברשטאם, והלהיב את המוני החסידים

 

על פי התיאור של יקי אדמקר באתר וואלה, ברגע זריקת התפוחים, " ניתן היה לחתוך את המתח באוויר בסכין כאשר אל האולם הכניס אחד הגבאים מגש כסף ועליו 26 תפוחים, מסודרים בפירמידה". האדמו"ר זרק את התפוחים אל חלל האולם. ואז החלה הסערה האמיתית – אלפי החסידים זינקו לעבר התפוחים, נואשים לתפוס לפחות אחד, באמונה שאם יצליחו מובטחת להם הישועה שלה איחלו זמן רב.

 

מדובר במנהג ארוך שנים בחסידות שבו נוהג האדמו"ר לזרוק מדי שנה במוצאי חג שמחת תורה תפוחים, 26 במספר, היוצר בגימטריה את אותיות שם השם.

 

על פי המסורת בחסידות, רבים שהשתתפו במעמד והצליחו לתפוס את התפוחים נושעו, אם זה  זיווג, בריאות או פרנסה.

מספר חסידים סיפור לוואלה כי  "אישה שהייתה עקרה ונושעה אחרי שבעלה תפס אחד", "רווקים מבוגרים שהתחתנו", "חולים שהתרפאו" ו"אנשים שהייתה להם הצלחה אדירה".

תושב נתניה שאינו מהחסידות  אמר כי "יש פה חשמל באוויר".אחיו שזכה לתפוס פעם תפוח התפעם, "הוא בהתחלה לא הבין את הערך של זה, חסידים ניסו להציע לו בתמורה אלפי שקלים. הוא ראה את ההתעניינות ולא ויתר עליו. בסוף הוא חתך את התפוח לשמונה פלחים וחילק אותם לרווקים מבוגרים. כולם התחתנו באותה שנה".

 צפו בתיעוד של משה גולדשטיין

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.