כשהגר"ש כהן פרץ בבכי מר – המחזה שנחרט לגדולי התורה במועצת – האזינו

במעמד האדיר וההיסטורי שהתקיים בבני ברק באולמי ויז'ניץ, נכחו גדולי ישראל רבים, אך המחזה שאותו לא ישכחו גדולי ישראל וכל הנוכחים בישיבה ההיסטורית היה קול בכיו המר של נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס הגאון רבי שלום כהן שפרץ בבכי כשדיבר על הגזירה של השלכה לכלא בעוון לימוד תורה.

אמיר קריספל בראיון לקול ברמה סיפר לאבי מימרן במהדורה המרכזית, על מה ולמה פרץ הגר"ש כהן בבכי, הרב כהן סיפר לנוכחים כי הוא חושש לגבי עתיד התלמידים הספרדים, עליהם החוק עלול להשפיע יותר מאשר על הציבור הליטאי והחסידי. "כל הספרדים הם בבחינת את הנפש אשר עשו בחרן, אני יודע מתוך הישיבה כמה תלמידים שההורים שלהם רוצים שילך לצבא, הם לא מבינים כלום, אם לא שהבנים היו דבוקים ברבנים שלהם, הם היו הולכים לצבא, ועל ידי כך הרבנים שומרים עליהם. אם לא יעשו דבר שיכריזו שאין צבא בכלל, חס ןחלילה זה לא ילך" אמר.

"בתקשורת מסיתים כנגד בני הישיבות, ואצל הספרדים זה מחלחל, עדתנו עלולה להיפגע הכי קשה מגזירה זו, וצריכים ללמוד מאת הנפש אשר עשו בחרן, להכניס כמה שיותר לתורה". "אני מבקש שתצא מכאן…" פרץ הרב כהן בבכי ארוך, "החלטה, שאין צבא ואין כלום, ולא מעניין אותנו הכסף שלהם, מעניין אותנו רק תורה".

האזינו לדברי הבכי של הגר"ש כהן:

האזינו לקריספל שמסביר על מה היה הבכי:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.