כשהמוכרת בקניון שאלה: "אתה שאבבניק?"

מחאת הרשימה המשותפת בביקור פנס לא המריאה. למה אנחנו כל כך טובים בחרמות? ומה התרופה הטובה ביותר לעלייה חדה בסקרים? ואיך החרדים קשורים? הטור של שלמה פרידמן

ביקור משמים של מייק פנס. השאלה שכל הזמן חזרה על עצמה: איך פנס לא הניד עפעף במחאת הרשימה המשותפת. אנשים שוכחים שהתפקיד שלו ביום יום זה להיות היד ימין של טראמפ -מחאת ערבים זה חופשה בשבילו.

ב
חרמות, חרמות ועוד קצת חרמות. למה כי אנחנו לא יודעים להתמודד עם דעות שונות משלנו. למה בגלל שאנו לא יודעים לעשות הפרדה בין מומחיות האדם ,תפקידו לבין דעותיו. מה קרה לנו .שהרגש מנהל את חיינו. אמירתו של יהונתן גפן מזעזעת, אבל למה הדבר אמור למנוע ביום גשום לשמוע את השיר רעמים וברקים. הגיע הזמן לשינוי המחשבתי, וכשהיום הזה יגיע ויתחילו רק להפריד אולי יגיע גם השלב השני דיבור והכלה. ולא לא להכיל את אלא שקל לנו, אותו אדם שבעד להשמיע בתקשורת את קולות הימין צריך לזכור שגם לשמאל יש קול שצריך לדאוג לו. ואותו פעיל זכויות אדם שנלחם בעד זכויותיהם של האזרחים הערבים ישראלים לא יכול בד בבד להוקיע את החרדים בגלל שהם פרימטיבים כי זה לא הכלה. ואם יגיע היום מתישהו בחגיגות המאה לישראל ישראל תהיה מקום שהרבה יותר כיף לגור בו.

ג
חידה המפלגות מרצ, יש עתיד, וישראל בתינו. רוצים את קולות החרדים מה עליהם לעשות כדי לזכות בליבם האם: א צריך להוריד את מחירי הדיור ב צריך תוכנית שלום שתסדיר סופית את מעמדנו ומעד הפלסטינים בארץ ג לעלות את שכר המינימום וקצבאות הנכים ד צחקתם צריך פשוט להתנגח בחרדים וככל שהפרובוקציה יותר גדולה כך מספר המנדטים צפוי לעלות. המקרה הפתטי שהיה דחוף לשר הביטחון ללכת בשבת לסניף שמוכר חזיר ולקנות בו רק מראה את המצב. והשאלה היא לא למה הם נוהגים כך כי התשובה פשוטה הם הרגישו שהדבר יעלה להם את מספר המנדטים. השאלה היא למה הם עולים בסקרים האם זהו הדבר שבאמת מבדיל בנינו לבין חיים מאושרים במדינה החרדים? מצחיק שאחרי זה צוחקים על ערבים שהם פרובוקטורים.

ד
"אל תקראו לנו שבאבניקים" – זה מה שהגבתי כאשר מוכרת שאלה בתמימות האם הוא "מה שקוראים שבאבניק". משפטים כמו צו"ל ווארט ונייעס כבר לא זרות בעולם החילוני -וכל זאת בזכות הסדרה שיצאה השבוע שכתב אלירן מלכא וכמה שזה מפתיע בעידן אמנון לוי זו לא סדרה שמבקרת ולא תוקפת כמו מתבוננת מהצד ורוצה ללמוד רוצה להתחבר לא מתעסקת בנושאים הכבדים המפלגים אלא בנושאים שאף לא מתעניין קלילה מצד אחד אך מדויקת מצד שני ולא ברור למה רק עכשיו יוצאת סדרה כזו. ופה האשמה נופלת על החרדים לא פחות מהחילונים מכך שהדבר לא קרה עד עכשיו כי איזה אינטרס יש לאותו אחד שרוצה פרסום לקחת נושא שמעורר קונצנזוס בקרב הקהל החילוני או לגעת באזורים חדשים. הסדרה הוציאה את החילונים ממאה שערים והכניסה אותם למועדון האקסקלוסיבי של היכלי הישיבות -שם נמצאים האליטה האמיתית של הציבור החרדי. לא מושכי הזנבות, לא שוכבי הכבישים, ולא פוליטקאים חרדים תחמנים תאבי שוחד. גדולה תורה שמגדלת (גדליה) את לומדיה..

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.