כשהעיתונאים החרדים נמלטו לחדר המדרגות • בקליינע

מי העיתונאים החרדים שנמלטו לחדר המדרגות בעת האזעקה? מדוע ביקר היחצ"ן החרדי אצל הצייר הבני ברקי? ומירי רגב מאמצת את הבבא הסאלי – המדור השבועי בכל יום חמישי ב'קוקר' עם החשיפות הקטנות על כ-ו-ל-ם

המלחמה בעזה שיבשה לתעשיית הברנז'ה את התוכניות. עיתונאים שחלמו על חופשה בחו"ל או לכל הפחות צימר בצפון הארץ – נאלצו לבלות שעות נוספות מול המקרופונים והמקלדות. ובירושלים ינוחמו.

בצל הלחימה ברצועה, כתבי האתרים יצאו לנשנש במסעדת 'קרוניק' בבני- ברק. בעוד הם בולסים מהמטעמים, נשמעה אזעקה שהחרידה את בני ברק וגלילותיה, הכתבים אצו רצו ותפסו מחסה בחדר מדרגות מזדמן ברחוב 'חזון איש'. ישראל כהן מ'כיכר' תפס פינה וריפרף על מבול ההודעות שהציף את הווטאספ . כאשר לצידו שהו הצלם משה גולדשטיין, יחיאל גלאי מ'קוקר' והעסקן האלעדי ברוך שטרן. לאחר שנשמעו הדי הפיצוצים – כתבי הנייעס שבו לקורניק ולגמו להנאתם מפחיות הקולה.

מתעדכנים בווטאספ
מתעדכנים בווטאספ
"חבי כמעט רגע" כהן צופה  ביירוט מעל שמי בני ברק
"חבי כמעט רגע" כהן צופה ביירוט מעל שמי בני ברק

ובהמשך לאייטם הקודם, חרף המצב הביטחוני, כתבי האינטרנט החרדים התכנסו גם השבוע לשיעור בהגשתו של הרב יצחק פלדמן (המכונה איצו). הכתבים המסורים הגיעו במסירות נפש כדי לגמוע עוד דף גמרא מפי המגיד שיעור המפורסם.

השיעור המסורתי בצל המלחמה.
השיעור המסורתי בצל המלחמה.

מנכ"ל מגזין הציבור החרדי, חונה דייטש, התגייס למען החיילים ויצא אתמול לחלוקת אלפי ארטיקים בבתי החולים סורקה וברזילי.

"הארטיקים של חונה" - גם טעים וגם זול
"הארטיקים של חונה" – גם טעים וגם זול

הזמרים ישי לפידות, עמירן דביר, ישי ריבו והכנר מירל רזניק התנדבו להופיע בקיבוץ סעד ובמושבים כפר מימון. מסתבר שישי לא מפחד ממנהרות התופת ומאמין בדברי רבותינו:  שלוחי מצווה אינם ניזוקין.

ישי בדרום 3 ישי בדרום

באחד העיתונים החרדים התפרסמה השבוע מודעה : " המעוניין לתת לבתו הנולדה השם 'שיינע נעכא" תמורת סך של 17 אלף שקל, יפנה לפקס מספר…. במודעה ציינו כי מדובר באישה צדיקה שנפטרה. כתב הארץ לענייני מתנחלים חיים לוינסון לא חשב פעמים ומיד שינה את שמו בדף הפייסבוק שלו ל:"שיינע נעכע". שמשהו יתנדב להסביר ללוינסון שלא מדובר על שינוי השם בפייס, כך שאת הכסף הוא לא יראה.

הכסף יענה.את שיינע ...
הכסף יענה.את שיינע …

 

השדרן הפופולרי, דוד חכם, חגג השבוע, יום הולדת. למרות המלחמה שברקע, החליטה רעייתו כי היא חייבת לחגוג לו, אך בפורום מצומצם. לשם כך, הזמינה את החברים הטובים לביתם, שבירכו, פירגנו  ושרו שירי פיוט והלל לחכם.

שני שדרנים בסלפי אחד
שני שדרנים בסלפי אחד
היום יומלדת
היום יומלדת

מני גירא, האיש והקריינות של הקול החרדי, נצפה באחרונה נוסע באוטובוס – דבר נדיר ביותר. חשבתם שמני גירא יתרגל לכך? טעיתם. גירא העלה מיד סטטוס לפייסבוק: " נסעתי באוטובוס לאחרונה. לא מבין איך אפשר לסבול את הקריינות בכל תחנה ותחנה. מציק".  

'בקלינע' ערך השבוע ביקור בלשכות חברי הכנסת במשכן הכנסת. באחד הלשכות נמצאה תמונה גדולה של הבבא סאלי על הקיר, ולא מדובר על לשכה של חבר כנסת חרדי. כדי שלא תהיו במתח נאמר שמדובר בלשכת, יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מירי רגב.

הבבא של מירי," ושכולם יקצפו לי"   מיר רגב על רקע תמונת הבבא סאלי
הבבא של מירי,"ושכולם יקפצו לי"-  מירי רגב על רקע תמונת הבבא סאלי

חבר מועצת עיריית ירושלים ומחזיק תיק שפ"ע בעיר, יצחק פינדרוס, ממשיך להשיל משקל מגופו, ונראה טוב מתמיד. השבוע נצפה פינדרוס בהתייעצות עם רב שכונת 'רמות' בירושלים הרב נוימן.

 "עם האוכל בא התיאבון" הדיאטה של פינדרוס
"עם האוכל בא התיאבון" הדיאטה של פינדרוס

עובדי האולפנים ברשת נדהמו לראות קבוצת חרדים נכנסת לאולפני הטלויזיה.. לאחר בירור קצר נודע להם שמדובר בקבוצת בוגרי 'המהדורה' שבאו לצלם תכנית לפרויקט הגמר. התכנית שעסקה ביחסי חרדים חילונים הופקה על ידי בוגרי המהדורה שקיימו פאנל וראיונות אישיים בהנחיית בניהו יום טוב (ההוא שהתקיל את יאיר לפיד) וכן קטעי הומור וסאטירה בהנחיית אבי ניזרי מבעלי הדף 'ישיבשערים מצייצים' התוכנית עדיין בשלבי עריכה, כולנו תקווה שהם יצליחו להביא לנו הרבה כבוד בעולם התקשורת ובטלויזיה בפרט.

בניהו

לסגן ראש עיריית פתח תקווה, אוריאל בוסו, נמאס מיוקר המחייה של אם המושבות והגיע עם רכבו ל'שפע שוק' בבני ברק שם מילא עגלה עמוסה בכל טוב ארץ סיסי…

בדרך לשפע שוק עוברים בגל פז
בדרך לשפע שוק עוברים בגל פז

 

הכתב לעניני חרדים של 'וואלה' יקי אדמקר, אינו נח לרגע, אדמקר העביר שעות רבות בבית החולים סורקה ונחשף למראות לא פשוטים של משפחות שכולות . מי שקצת הפיח בו מצב רוח, הוא המרצה הנודע הרב יצחק פנגר שחטף לו את המיקרפון… "השתלט על השידור. ויתרתי מראש", צייץ אדמקר. 

מעניין מה היה הרב אמנון יצחק מגיב על זה. הרב  פנגר בשידור.
מעניין מה היה הרב אמנון יצחק מגיב על זה. הרב פנגר בשידור.

 

בדרך לפגישת עסקים, פגשנו את הכתב הצבאי של 'בחדרי', לייזר שלזינגר. האיש וסוללת הביפרים התהלך לאיטו ברחוב הירקון ליד מתחם האתרים החרדים. לייזר מתחנן ומבקש מדובר צה"ל הפסקת אש הומינטרית ממבול הסרטונים שנשלחים לתייבת המייל שלו. את האמת ,אלמוז, הגזמת לגמרי. לא כל פיר שנתגלה בסעג'ייה צריך לשלוח לליזר.. . .

רוני דניאל מאחוריך - הכתב הצבאי בפעולה
רוני דניאל מאחוריך – הכתב הצבאי בפעולה

מי שתהה לאן נעלם אליהו אליוביץ בווטסאפ? יכול להירגע. הנ"ל העניק ראיונות ביד רחבה למספר כלי תקשורת, ביניהם: 'כאן דרום' אתר 'אייס' ועוד. הנושא? תרבות הווטסאפ. אליו

נתי דריימן, מי שהיה ראש מטה הבחירות של מאיר בלעיש בבחירות האחרונות בבית שמש, מונה לשמש כראש הלשכה והמזכיר האישי של האדמו"ר הרב יעקב ישראל איפרגאן ( הרנטגן ) שליט"א.

איפרגן

תשעת הימים, ותעשיית המוזיקה החסידית עברה לדום. אולם, מאחורי הקלעים יושבים מיטב המוחות באחת המנהרות ורוקמים תוכניות. לבקליינע נודע כי אחד המפיקים כבר שוקד על הדבר הבא של החתונות: הלהיט 'תקוף תעשה ביגועים' מבית חמאס יככב מיד לאחר תשעה באב בכל החתונות החרדיות. ואל תשכחו היכן קראתם על זה לראשונה. בנתיים תתענגו על הגרסה הוואקלית לתשעת הימים.

גם בתוך המלחמה ובין האזעקות קובי אוז ישוב ולומד תורה. "אנחנו ממשיכים ללמוד תורה כל בוקר. מתשע עד עשר אנשים עושים מאמץ ובאים ודפי הגמרא מקבלים חיים חדשים", אמר קובי אוז בראיון לידיעות תל אביב. "החלטתי שאני רוצה לשחות בים הגדול הזה בעצמי ולהגיע למסקנות האישיות שלי אחרי שאחזתי בכל הגמרא ולא רק בקטעים. הוצאתי מייל הזמנה ללמוד והפצתי גם לחברי בעלמא ובפייסבוק ומאז אני מתלהב, מתבאס, מתחדד, משתעמם, מתרגש, מתרגז ובעיקר חווה את החכמה העתיקה הזאת בסקרנות", הוסיף הטאלנט.

גיל תמרי, כתב ערוץ 10 בוושינגטון ,הגיע לביקור מולדת לחזק את העורף. הפאנל של הערוץ הזמינו אותו לגג של עיריית תל אביב, ובערוץ 10 כבר הריצו דחאקות כי במצבו של הערוץ צריך לשמור על החברים שלא יקפצו מהגג.

אומר זאת כך, תמרי.
אומר זאת כך, תמר. גיל תמרי בתפקיד אמנון אברמוביץ

איציק הלפרין מערוץ 1 סיקר  השבוע הפגנה של פעלי שמאל שנערכה בכיכר רבין בת"א, יהודה שלזינגר מישראל היום תיעד אותו שהוא מניף שלט שלום עכשיו, "השמאלנים כבר האמינו" ..

הלפרין

בקליינע משגר ברכת מזל טוב לגואל ועקנין להולדת הבן.

לאחר שפגש את ראש הממשלה. היחצ״ן יענקי ביכלר לא היסס והגיע לביקור אצל מלכות וקסברגר. היחצן ישב על כסא המלכות של הצייר ושוחח עמו שעה שלימה. המדור תוהה, האם לקוח חדש בדרך לביכלרים.

עד חצי המלכות
עד חצי המלכות – היחצ"ן על כס המלכות

ואם בציירים עסקנין,  הקריקטוריסט  מוטי הלר ממחיש השבוע מה קורה בעידן הוואטספ. הלר

החזן הראשי לצה"ל יצא עם להקת הרבנות הראשית, יחד עם הזמרים איציק דדיה ויונתן רזאל, להופעות שירה וחיזוק לחיילי צה"ל במהלך הופעה בניר גלים נשמעה אזעקה. איש העסקים היהודי-אמריקאי, ג'יי שוטנשטיין, תרם ערכות מיגון אישיות למתנדבי איחוד הצלה.

בעל חברת "אמריקן איגל" התגייס למאמץ המלחמתי וזכה ב"כיפת ברזל" – כיפה מעוצבת של ארגון אנשי הרפואה המתנדבים.

אשר גרייבר הרחיק דרומה, ונסע לסוף שבוע מדהים באילת. המפיק שעומד מאחורי חלק לא מבוטל מהפרסומות בקול חי שחה להנאתו בבריכה, אגר כוחות ועלה למטוס בחזרה לרחוב הירקון…

גרייבר באילת.  בכל מקום בכל שעה....
גרייבר באילת. בכל מקום בכל שעה….

קללת תשעת הימים לא פסחה על בני מחלב. יד ימינו של הרב אליעזר ברלנד נקע את רגליו, האחרון הזעיק את 'המתחברים' שסחבו אותו אחר כבוד ל'טרם', זה נגמר בגבס.

אכן תמונות קשות.
אכן תמונות קשות.

לבקשת מפקד בסיס בצפון הארץ, הצפין בערלה יעקובבייץ ונסע לבסיס קונטרה שבגבול סוריה-רמת הגולן, שם חילק כמאה ציציות לחיילים לשמירה על גופם כדי שיחזרו לשלום. ברלעה

שבת שלום! 

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור, סודיות מובטחת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.