כשויינרוט הופיע ל'פגוש' והגן על נתניהו (וידאו)

אחד מפרקליטיו של נתניהו, עו"ד יעקב וינרוט התארח לראיון נרחב על סערת הצוללות ואמר לרינה מצליח: "אין בפרשה כלום, לשמרון אין שום קופון לגזור בפרשה, נתניהו הוא אחד האנשים שהשחיתות רחוקה ממנו והלאה". {צפו בראיון המלא}

היועץ המשפטי לממשלה הודיע ברביעי שעבר כי הוא פותח בבדיקת פרשת הצוללות שאותה חשף רביב דרוקר בערוץ 10.

היועץ הודיע כי הוא קיבל את ההחלטה, "בעקבות מידע חדש שהתקבל היום מהמשטרה, וכן התפתחויות נוספות בנושא".

הערכה היא שההחלטה לפתוח בחקירה נובעת ככל הנראה למייל שפרסם רביב דרוקר בחדשות 10, שנשלח מהיועמ"ש של משרד הביטחון למנכ"ל המשרד, בו נכתב כי עו"ד דוד שמרון מתעניין אם מתקיים מכרז בעניינם של הספינות שישראל מתעתדת לקנות והאם מתכוונים לקנות מהם כפי שמבקש רה"מ. במייל הזה, על פניו, יש לכל הפחות טענה שראויה לבדיקה, כאילו רה"מ ודוד שמרון – בניגוד לטענותיהם – שוחחו בעניין רכש ספינות מאותה מספנה בגרמניה.

"רעידת אדמה מתקרבת", הגיב להחלטה חבר הכנסת אראל מרגלית (המחנה הציוני). "אחרי התחמקויות, שקרים וטיוחים של ראש הממשלה ובניגוד גמור לעובדות, התקבלה ההחלטה הנכונה על חקירתו. רק חקירה באזהרה של ראש הממשלה תחזיר את האמון במערכות השלטוניות ובהחלטות הנוגעות לחיי אדם, במלוא מובן המילה".

כזכור, פורסם לראשונה בחדשות 2 כי עו"ד דוד שמרון זימן את עצמו למכון הפוליגרף "אייל" ובבדיקה שביצע מטעמו יצא דובר אמת. עם זאת, בדיקת פוליגרף אינה ראיה קבילה בבית משפט.

שמרון נשאל ארבע שאלות: "האם סיפרת לראש שהממשלה על קשר כלשהו בינך לבין המספנות הגרמניות?; האם שוחחת עם ראש הממשלה על רכש צוללות? האם שוחחת עם ראש הממשלה על תחזוקה וכלי שיט והאם סיפרת פעם לראש הממשלה שאתה מייצג את מיקי גנור?". על כל השאלות השיב שמרון בשלילה.

במקביל, נערכה פגישה בין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, פרקליט המדינה שי ניצן ובכירים נוספים במשרד המשפטים. בתום הפגישה הוחלט כי בחינת הסכמי ניגוד העניינים ופרצותיהם תימשך, וכי אין מקום לערב את המשטרה, כלומר אין מקום להורות על פתיחה בבדיקה או חקירה בעניין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.