כשחסידי צאנז היו מסובין בבני ברק (תמונות)

​מאות חסידי צאנז הסבו אמש ל"וועידת מסובין בבני ברק", לציון 50 שנה להיווסדות מוסדות התורה והחינוך בבני ברק בראשות כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז שליט"א. הצלם משה גולדשטיין תיעד. . { צפו בתיעוד}

הוועידה התקיימה באולם האודיטוריום העירוני ברח' ירושלים שצופה וחופה בבדי משי בעיצוב ברהיב פרי הפקתו של ר' משה גליק מבית יוקרה הפקות.

אוהלים מיוחדים נבנו בכניסה לאולם בו הסבו המוזמנים לסעודה עשירה כשעל הקירות נבנו מבכים מיוחדים בו הובאו במצגת מולטימדיה תמונות ווידיאו של בנית המוסדות והווי היום יומי ב 50 שנה האחרונות כשהמבוגרים נצפו מוחים דמעות התרגשות מהתרפקות רגשית על רגעי העבר והקמת המוסדות בבחינת והיה ראשיתך מצער ואחריתך ישגה מאוד.

תוכנית מוזיקאלית מיוחדת במינה נערכה ע"י האמן ר' דוד קאליש ותזמורתו כשגולת הכותרת היה מעמד "יזכרם" בו הונצחו כל זקני וותיקי הקהילה אשר הלכו לעולמם כאשר תמונות ענק של דומיותיהם עלו על המסך ונר נשמה ניצת לעילוי נשמתם.

במהלך הערב הובא דבר ראש העיר הרב חנוך זייברט שביטא את תרומתה הענקית של מוסדות צאנז בכלל ובבני ברק בפרט לאופייה הרוחני של העיר, כן ציין את חבר המועצה מטעם חסידות צאנז הרב חיים מאיר לאנגסאם אשר משמש כנציג נאמן של כלל הציבור בעיר.

את דבר הקהילה הביא המרא דאתרא רבם של חסידי צאנז בבני ברק הגאון רבי אליעזר דוד שפירא שליט"א אשר ביטא בדרשתו את ריגשותיו הגואים אשר בחודש הקרוב ימלאו עשור לכהונתו אך ציין שהוא כחניך המוסדות בבני ברק זוכר הייטב את היסודות והקשיים שהיו לדור המייסד.

במרכזו של הערב הופיע כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז שליט"א אשר הופיע ברוב פאר והדר ואף נשא מדברותיו במשך כחצי שעה כשבסיומו חילק לעסקני המוסדות ותורמי המוסדות בסכומים גבוהים, תעודות ואותות הוקרה מיוחדים.

הצלם משה גולדשטיין תיעד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.