כשיונית פגשה את הילרי (וידאו)

חודשיים בדיוק לפני הבחירות הדרמטיות בארה"ב, המועמדת הדמוקרטית לנשיאות הילרי קלינטון, העניקה ריאיון בלעדי לחדשות 2 -בו היא תוקפת את טראמפ, על מצבה הבריאותי ועוד. { הראיון המלא}

חודשיים בדיוק לפני הבחירות הדרמטיות בארה"ב, המועמדת הדמוקרטית לנשיאות הילרי קלינטון, העניקה ריאיון בלעדי לחדשות 2 -בו היא תוקפת את טראמפ, על  מצבה הבריאותי ועוד.

: "אני מעולם לא ציפיתי למרוץ קל. זה פשוט האופי של מה שקורה לא רק במדינה שלנו, אלא בכל דמוקרטיה מתקדמת, בכל כלכלות השוק החופשי. יש תסכול רב, אנשים רבים מרגישים שהכלכלה לא פועלת לטובתם, שהממשלה לא פועלת לטובתם ושהמערכת הפוליטית לא מייצרת מנהיגים".

באדיבות רשת

"מה גם שמעולם לא היה לנו מועמד מטעם שתי המפלגות הגדולות כמו דונלד טראמפ", הוסיפה קלינטון, "עם ההתבטאויות שלו, הנטייה שלו לעורר פילוג, הנכונות שלו לבטא דעות קדומות, לאיים, לנהוג בבריונות, הברית שלו עם קבוצות שנאה, קבוצות של עליונות לבנה, קבוצות אנטישמיות, התבטאויות נגד נשים, אסלאמופוביה, יחס שלילי למהגרים – וזה עוד לא הכל".

תומכי טראמפ לדעת קלינטון הם עירבוב של "בזויים, גזענים, שונאים ואנשים שנמשכים אליו כי הם חושבים שהוא ישיב לאיתנה אמריקה שכבר לא קיימת. יש הרבה אנשים שמרגישים שלאיש לא אכפת מהם: יש להם טענה מוצדקת ומגיע להם שיקשיבו להם, אני פשוט מרגישה שהם מתייצבים לצדו של המועמד הלא נכון, הוא פשט רגל, הונה ורימה אנשים, אבל יש מידה של פחד וכעס על כך שמשהו לא עובד. אפשר לראות את זה בתוצאות משאל העם בבריטניה ובהתחזקות הימין הקיצוני באירופה".

המועמדת הדמוקרטית סבורה כי המגדר כן משחק תפקיד במרוץ לנשיאות – והעבירה ביקורת קשה על טראמפ: "הוא אמר לפני כמה ימים שאני לא נראית "נשיאותית", הוא רואה אנשים דרך עדשה צרה כל כך. הוא מסתכל על שופט ולא רואה שופט פדרלי מכובד, אלא בן למהגרים מקסיקנים. הוא מסתכל על מנחת טלוויזיה ורואה אותה כ"שרלילה", הוא מסתכל על עיתונאי עם מוגבלות גופניות ולעג לו, אז האדם היחיד שנראה נשיאותי לדעתו הוא האדם שהוא רואה במראה כל יום".

על היחסים עם אובמה אמר קלינטון, "הכותרות הרבה יותר פיקנטיות מהמציאות של מערכת היחסים הנוכחית", מרגיעה קלינטון. "אני באמת מאמינה ששום ממשל עשה יותר למען ביטחון ישראל מממשל אובמה. הייתי גאה להיות חלק בזה, הגנתי על ישראל ווידאתי שתוכל להגן על עצמה. תמכתי בישראל באו"ם, התנגדתי לחרם והטלת סנקציות. המדיניות של ממשל אובמה התנהלה בהתאם לרוח של היחסים הקרובים שיש לנו וחייבים להיות לנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.