כשליצמן הסיר את הכפפות מול נתניהו

הכותל הרפורמי: השבוע נערכה פגישה דרמטית בין ראש הממשלה ושר הבריאות יעקב ליצמן מיהדות התורה. שבו ליצמן הסיר את הכפפות ואיים במשבר קואליציוני. "אנחנו לא יכולים להישאר בממשלה שעוזרת לרפורמים", הודיע ליצמן שהחריף את המסרים, "אם חוק המקוואות שהגשנו לא יעבור בכנסת אז אין קואליציה ואין כלום".{ המשבר מחריף }

מחריפים את הטונים: הח"כים החרדים נפגשו השבוע לסדרת פגישות עם ראש הממשלה בשל ההחלטה על הקמת רחבה בכותל שתוקצה עבור הרפורמים, שהחריפה עם פסיקת בג"ץ בנושא המקוואות.

הפעם החרדים הגיעו עם כדורים בקנה, האיומים היו על אמת, זאב קם, ב'מקור ראשון' מפרסם כי את ההחלטה בנושא הכותל החרדים  הסכימו לבלוע, אולם לאחר פסיקת בית המשפט העליון, שקובעת שלרפורמים ולקונסרבטיבים יתאפשר לטבול במקוואות ברחבי הארץ, החליטו הח"כים החרדים לצאת למלחמה.

על פי הפרסום של זאב קם, השבוע נערכה פגישה דרמטית בין ראש הממשלה ושר הבריאות יעקב ליצמן מיהדות התורה. שבו ליצמן הסיר את הכפפות ואיים במשבר קואליציוני. "אנחנו לא יכולים להישאר בממשלה שעוזרת לרפורמים", הודיע ליצמן שהחריף את המסרים, "אם חוק המקוואות שהגשנו לא יעבור בכנסת אז אין קואליציה ואין כלום".

נתניהו,נותר חסר מילים. גם יו"ר הקואליציה צחי הנגבי, נותר חיוור לנוכח האיום החדש, "העסק יוצא משליטה", הזהיר ליצמן את נתניהו"אל תניח בטעות שאני יכול לשלוט ברבנים. הם מפתיעים אותי בדיוק כמו שהם מפתיעים אותך. אתה תופתע ביום בהיר אחד ואני כבר לא אוכל לעזור".

מוקדם יותר השר זאב אלקין, העלה את הנושא בישיבת שרי הליכוד והזהיר את נתניהו מהמשבר. "כמו שאני מכיר את אגודת ישראל, ברגע שהם קובעים עמדה זה כמעט בלתי אפשרי לשנות אותה אלקין פנה לנתניהו והזהיר . "הזהרתי מזה עוד בזמן קבלת ההחלטה בממשלה בנושא הכותל. זאת בדיוק הסיבה שבגללה התנגדתי להחלטה ההיא. אני מציע לא להקל ראש בדבר הזה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אל תתבלבלו, הוא רק מאיים על חוק המקווואות, החוק הזה בטח יעבור. אבל לא איים בנושא הכותל, ששזה הבייבי של נתניהו, ועל זה הוא נתניהו יכול ללכת עד הסוף.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב