כשליצמן העיר את בנט

לקראת חצות ב-23:30 קיבל שר הבריאות אור ירוק לסגור את הפשרה שניסה להוביל. אלא שבאותה שעה שבין ראשון לשני ניסו חסידי הגור של ליצמן לתפוס את עוזרי בנט כדי לבשר להם על ההסכמה מבלפור, אך איש לא ענה. בנט הלך למיטה וישן שנת ישרים. אך ליצמן לא הרים ידיים והמשיך לטלפן, כך זה נגמר. { מאחורי הקלעים}

ביום ראשון אחר הצהריים היה נדמה כי השותפות הפוליטית בין הליכוד והבית היהודי קרוב לסיום, ריח  של מפץ פוליטי התנדף באוויר.

אלא שברגע האחרון הגיח ליצמן משום מקום והביא לפיוס בין בנט לנתניהו, כיצד זה בדיוק קרה? על פי הדיווח של זאב קם ב'מקור ראשון' בשיחה שקיים נתניהו עם שר הבריאות יעקב ליצמן, הביע נתניהו את סלידתו מהמשך העבודה עם שר החינוך. "או שהולכים לבחירות, או שנביא משהו אחר , הודיע לליצמן בעיצומו של המשבר.

לקראת חצות ב-23:30 קיבל שר הבריאות אור ירוק לסגור את הפשרה שניסה להוביל. אלא שבאותה שעה שבין ראשון לשני ניסו חסידי הגור של ליצמן לתפוס את עוזרי בנט כדי לבשר להם על  ההסכמה מבלפור, אך איש  לא ענה. בנט הלך למיטה וישן שנת ישרים. אך ליצמן לא  הרים ידיים והמשיך לטלפן ,אנשיו הצליחו ליצור קשר עם המאבטחים של בנט, שדאגו להעירו, וכך לקראת 1 בלילה ענה בנט  מתוך שינה וסיים את המשבר.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.