כשלפיד פירגן ליוסי אליטוב בטוויטר

ציוץ מפוייס נוכח מהלכיו האחרונים של יו"ר 'יש עתיד' סביב התיקון לחוק הגיוס הוביל אותו להודות לעורך משפחה בציוץ משלו {הקרב על חוק הגיוס}

הקרב על "השיוויון בנטל": עורך משפחה והפרשן הפוליטי של העיתון, יוסי אליטוב, צייץ הבוקר קריאה לנקיטת אבטרטגיה אחרת בעימות המתמשך עם יאיר לפיד סביב החוק.

"לא מזלזל בשיח החדש של @LapidAtid על החרדים ולא מציע להגיב בבוטות על כך", כתב אליטוב והוסיף: "מי שנטש בקולו את דרך השנאה, גם אם נשאר יריב מר, ראוי בהחלט להתייחסות".

מי שהפתיע והגיב לדברים היה חתן הציוץ עצמו, יאיר לפיד, שהשיב בציוץ משלו: "יוסי א׳, תודה גדולה על עצם ההקשבה".

בהמשך הציוץ התייחס לפיד להערה של אחד המגיבים שכתב לו "נטש את דרך השנאה? אם זה לא שנאה, מה זה שנאה?", והשיב: "יוסי י׳ – מציע שתסרוק כל מה שאמרתי בחודשיים האחרונים. לא תמצא מילה אחת של שנאה".

ההתכתבות המפתיעה. צילום מסך
ההתכתבות המפתיעה. צילום מסך

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי חברי סיעת 'יש עתיד' ונציגי הארגונים מפורום השוויון בנטל וקואליציית הארגונים השותפים למאבק חנכו הבוקר את מאהל המחאה נגד ביטול השוויון בנטל.
במאהל, שממוקם מול משרד הביטחון בתל אביב, השמיעו הנציגים הצהרות נגד אישור החוק המסתמן.

יו"ר המפלגה, ח"כ יאיר לפיד, טען: "בניגוד לשקר של הסנקציות הפליליות מה שהם מבטלים עכשיו זה את העיקרון הפשוט של שוויון שאומר שאם הבן שלי לא ילך להתגייס יבואו ויעצרו אותו, אבל אם יש מפלגה שיכולה לסחוט את הממשלה, את הילדים שלהם, לא יבואו ולא יעצרו אלא הם יוכלו להמשיך בענייניהם. אנחנו לא נגד חרדים. זה עיקרון יסודי לגמרי של שוויון בפני החוק. החלק הגרוע עוד יותר זה שהחוק עובד. אני מבין לגמרי את ההפגנות שהיו בהתחלה, בסדר אנשים פחדו, אבל מאז יש עלייה של 40% אחוז במתגייסים החרדים לצה"ל ויש עלייה של 300% ביציאה לעבודה.

הפצע החל להחלים ועכשיו הם פותחים אותו מחדש פשוט בתור תעלול פוליטי כדי לשלם להם על העברת התקציב. ראש הממשלה הצביע ארבע פעמים לטובת חוק השוויון בנטל, ישב לידי בממשלה והרים יד. ישב לידי בכנסת שלוש פעמים, קריאה ראשונה, שנייה ושלישית והרים יד. יש דברים יותר חשובים מפוליטיקה, העם היהודי, הצורך להתאחד. הצורך לחיות ביחד כשכולם יודעים שלכל אדם במדינת ישראל יש את אותן זכויות, ואותן חובות. זה המפתח לחיים משותפים. צריך לעצור את התקלה הנוראה הזאת של שינוי חוק השוויון בנטל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.