כשמושב הנהג הופך למשרד: תיעוד מבהיל של הקטסטרופה באוטובוסים • צפו

התאונה הקטלנית בכביש 1 מציפה את בעיית הנהיגה המסוכנת של חלק מנהגי האוטובוסים בישראל. ערוץ 2 חושף סרטונים בהם נראים נהגי אוטובוס מסמסים וסופרים שטרות בזמן הנהיגה. בתוך כך, נהג האוטובוס חיים ביטון שוחרר למעצר בית

מציצים בנייד, מסמסים וסופרים כסף: התאונה המחרידה בכביש 1 שנגרמה – ע"פ החשד – בשל הסחת דעתו של הנהג שהתעסק בסלולארי שברשותו, הציפה את בעיית הנהיגה הפרועה והמסוכנת של חלק מנהגי האוטובוסים בישראל.

רטונים שהגיעו לידי ערוץ 2 מספקים הצצה מטרידה לקצה הקרחון של התופעה. צפו

בסרטונים נראים נהגי אוטובוס שונים, מכמה חברות, מתעסקים בטלפון הנייד שלהם בזמן הנהיגה. נהג אחד נראה לוחץ על מכשיר תיקוף הכרטיסים שלידו במהלך הנסיעה, ואחר נראה סופר שטרות כסף בזמן שרק זרועותיו מונחות על ההגה.

תיעוד במצלמה נסתרת מראה כי ישנם נהגי אוטובוס שלא מהססים לשלוף את הטלפון הנייד, גם בזמן הנהיגה ולהציץ בו. במקרה אחד אפילו נראה הנהג כשהוא מוריד לגמרי את שתי הידיים מההגה, על מנת לכתוב הודעה בטלפון.

"נהגים מקצועיים חייבים לשמש דוגמה ומופת בכביש, זה המקצוע שלהם וזה מה שמצופה מהם…הם מסיעים עשרות בני אדם בכל נסיעה ואחראים על החיים שלהם, זו אחריות גדולה מאוד", הגיב לדברים עמותת חברת 'אור ירוק', שמואל אבואב.

אבואב הוסיף: "מעבר לאחריות הנהגים, גם למעסיקים ובייחוד למשרד התחבורה יש אחריות לוודא כי הנהג שעולה על הכביש נוהג בצורה בטוחה ואחראית ושהוא עובר את ההכשרה המתאימה…המשטרה חייבת להגביר את האכיפה גם נגד נהגי האוטובוסים שעושים שימוש בטלפון סלולרי, כשנהג ידע שיש סיכוי שהוא ייתפס אם הוא ידבר או ישלח הודעה, הוא לא יעשה זאת".

יצוין, כי נהג האוטובוס חיים ביטון, החשוד בגרימת מותם ברשלנות של ששת הנוסעים החרדים, נשלח היום למעצר בית של 21 יום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.