כשמרדכי בן דוד הקפיץ את 'הארנה'

(חמישי) נערך הופעת ענק קומזיץ החנוכה לבני הישיבות באצטדיון ארנה ירושלים. צפו בתיעוד. {בחסות דרעי}

 (חמישי) נערך הופעת ענק קומזיץ החנוכה לבני הישיבות באצטדיון ארנה ירושלים.
באירוע נטלו חלק: הראש"ל הגר"י יוסף שליט"א. שר הפנים הפריפריה נגב וגליל אריה דרעי. מחזיק תיק מורשת מן המזרח סגר"ע צביקה כהן. ראש העיר ניר ברקת חברי מועצת העיר ירושלים פיני עזרא, אשר מישאלי, אברהם בצלאל.

האירוע נערך בהשתתפות אלפי בחורי הישיבות ואברכי הכוללים ועשרות נבחני החידון "מאי חנוכה".

האירוע נפתח בחידון הענק "מאי חנוכה" ובמשך דקות ארוכות הורגש המתח באצטדיון כשעשרות בחורי הישיבות נבחנו ובסיום הוכרז הזוכה בסך 5000 שח במזומן. את התוכנית יזמו רדיו "קול חי" לרגל 20 שנה לתחנת הרדיו. אגף 'מורשת מן המזרח' בעיריית ירושלים בראשות סגן ראש העיר צביקה כהן ומשרד הפריפריה נגב וגליל בראשות השר אריה דרעי נטלו חלק במימון האירוע ושדרן הרדיו מנחם טוקר הנחה את האירוע.

טוקר הזמין לבמה בתחילת הערב את גדול הזמר מרדכי בן דוד שסחף את אלפי בני הישיבות בשירתו המרגשת. מיד לאחריו עלו לבמה יידל ורדיגר, מקהלת "המנגנים" בניצוחו של המאסטר מוישי רוט, ישי ריבו ואלירן אלבז. אלפי בחורי ישיבה גדשו את היציעים ונטלו חלק בשירה יחד עם גדולי הזמר.

שר הפנים אריה דרעי נכנס לאירוע וקהל האלפים קיבלו בחום ובהערכה, בחורי הישיבות הודו לשר על האירוע המיוחד והמרגש. עם השר נכנס ראש העיר ירושלים ניר ברקת ויועציו החרדים קובי איזק ואברימי קרויזר.

מנחה האירוע מנחם טוקר הזמין לבמה תחילה את ראש העיר ירושלים ניר ברקת שאמר: "יש לנו כבוד גדול שהשר דרעי מייצג אותנו בממשלה, הוא שר קשוב. ירושלים תשאר מאוחדת לנצח נצחים. והוסיף: "מחכה כבר שטראמפ יעביר את השגרירות לירושלים".

לאחריו הזמין טוקר את שר הפנים הפריפריה נגב וגליל אריה דרעי שאמר בפתח דבריו: "אתם בחורי הישיבה – סיירת המטכל שלנו״

מיד עם סיום נאומו של השר דרעי נכנס הראשון לציון הגר"י יוסף וקהל האלפים שר לכבודו יחד עם גדול הזמר מרדכי בן דוד ומקהלת המנגנים.
הראשון לציון פנה אל בני הישיבות ללמוד את לימודם לאסוקי שמעתתא אליבא דהלכתא שזה העיקר בלימוד". בסיום דבריו שיבח הגר"י יוסף את השר דרעי וסגר"ע צביקה כהן שיזמו יחד עם רדיו קול חי את האירוע הענק ואת החידון ההלכתי "מאי חנוכה".

האירוע הסתיים בריקודי אלפי בני הישיבות לצלילי דואט עם כל האמנים.

עובדיה כלימי תיעד.