כשנתניהו 'גונב' את הקרדיט לדרעי

דרעי עמל על העברת הצעת חוק "מוסר התשלומים", שוטף פלוס 30 שמחייב לתת לספקים את שכרם תוך 30 יום. אלא שראש הממשלה מיהר ליטול את הקרדיט לעצמו . { לא מפרגן }

שר הפנים אריה דרעי העביר בממשלה את הצעת חוק "מוסר התשלומים", שוטף פלוס 30 שמחייב לתת לספקים את שכרם תוך 30 יום –  אלא שראש הממשלה מיהר ליטול את הקרדיט לעצמו, "הממשלה אישרה את הצעת החוק שהובלתי עם שר האוצר כחלון", כתב נתניהו בהודעה לעיתונות.

"היום אנו מחילים את החובה הזו, קודם כל, על הממשלה". כותב נתניהו – משרדי הממשלה יוגבלו לתשלום של שוטף פלוס 30, והרשויות המקומיות לשוטף פלוס 45. החוק הזה הוא רק חלק ממה שאנחנו עושים לחיזוק העסקים הקטנים, במקביל לרפורמה בעסקים החדשים וברישוי עסקים".

האם מדובר במקרה?,מקרובי דרעי אומרים ל'קוקר' שלא. "דרעי חש כי נתניהו לא מפרגן לו בזמן האחרון, זה בא לידי ביטוי בין היתר, בישיבת הממשלה בשבוע שעבר בו פירגן השר כץ לדרעי על ההוזלות שהוביל בתחום המים, התגובה לא איחרה לבוא ונתניהו האשים את כץ שמעכב את רפורמת המוניות".

הערכה היא, כי נתניהו חושש מכך שדרעי יקח את הקרדיט לעצמו ומעדיף להתהדר בנוצות  של דרעי ליום פקודה.

ישיבת הממשלה הבוקר from Kooker on Vimeo.

עם  זאת, הבוקר בתחילת הישיבה בירך ראש הממשלה בנימין נתניהו את שר הכלכלה לשעבר דרעי ואמר "הזדעזעתי מהפיגור של הממשלה בתשלומים לספקים. הממשלה, שצריכה לתת את הדוגמה לכל המשק, פיגרה בקצב התשלומים שלה לספקים השונים. אם בארזים נפלה שלהבת, אז הרי ברור מה ההמשך. עשינו צעדים כדי לסגור את הפער על מנת שנשלם תוך שלושים יום את מה שהממשלה חייבת לשלם. הדבר הזה נפרם בהדרגה ולכן שר הכלכלה אריה דרעי בא ביוזמה מבורכת לחזור לצמצם את הפער הזה ולהדגיש את המנהיגות הממשלתית המתחייבת במתן דוגמה. אני מודה לך על המאמץ הזה, אני שר הכלכלה היום, לזמן עדיין מסוים, ולכן אני מאמץ בהתלהבות את הנושא. שר האוצר כמובן תומך בזה. לכן אנחנו נביא היום את ההחלטה שתביא לכך שתשלומי הממשלה יתבצעו תוך שלושים יום וברשויות המקומיות תוך ארבעים וחמישה יום.".

גם השר דרעי בירך מיד עם אישור הממשלה ואמר״אני שמח שהעוול תוקן והתשלומים לבעלי עסקים קטנים ובינוניים ישולם בזמן סביר ויסייע להם להמשיך לפעול ולהתפתח״

מדובר בחוק חשוב שיטיב עם בעלי העסקים, יחזק אותם ויפתור הרבה ממצוקת האשראי של העסקים במדינה. אחת הבעיות המרכזיות של עסקים קטנים היא לאו דווקא מחסור באשראי – אלא צורך בעודף אשראי בגלל מוסר תשלומים לקוי. הסדרת מוסר התשלומים במשק תאפשר לעסק הקטן להשקיע את המשאבים שלו במה שצריך – בשיווק, בפיתוח מוצרים חדשים ובהגדלת כמות הלקוחות שלו.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.