כשנתניהו כמעט סילק את בנט

השבוע בנט כמעט הביא לפיצוץ המו"מ כאשר הציב תביעות מוגזמות מנתניהו. "בנט הגיע עם רשימת דרישות שהמילה הזויה קטנה עליהן", תיארו אנשים שמכירים היטב את פרטי הפגישה

המו"מ בין הבית היהודי לליכוד מתנהל בעצלתיים, השבוע בנט כמעט הביא לפיצוץ המו"מ כאשר הציב תביעות מוגזמות מנתניהו.  "בנט הגיע עם רשימת דרישות שהמילה הזויה קטנה עליהן", תיארו אנשים שמכירים היטב את פרטי הפגישה למקור ראשון.

"למשרד החינוך שאקבל אני מבקש להוסיף כמה משרדים נוספים שיהיו תחת סמכותי, הודיע בנט לראש הממשלה.

נתניהו תהה במה דברים אמורים. "משרד התפוצות, המשרד לענייני ירושלים והמשרד לעניינים אסטרטגיים ושמשרד הדתות לא ינתן לדרעי. שהמשרד יישאר באחריות ראש הממשלה, ולא יינתן לש"ס", השיב בנט לנתניהו ההמום – בתגובה כמעט וסילק נתניהו את בנט מהחדר.

"את התפוצות ניתן לו", הסבירו בכירים בלשכת נתניהו. "אבל בנוגע לירושלים הוחלט שהוא יקבל רק את שם המשרד. ללא שום סמכויות. זה טוב לכולם. זה טוב לבנט שגם ככה מעוניין רק בטייטל ולא ממש אוהב לעבוד. וזה טוב לליכוד מכיוון שחשוב לנו להיות אלו שמעבירים תקציבים לירושלים, במיוחד לאחר התחייבות פומבית שנתן נתניהו לניר ברקת שהמשרד יישאר בידי הליכוד.

.

 

"לכל אורך המו"מ הקואליציוני עמדה לנגד עיניו של נתניהו מטרה אחת", אומרים בסביבתו. "איך בונים ממשלה וקואליציה שתעזור לראש הממשלה לנצח גם בבחירות הבאות. אם זה באמצעות הרצון לשלוט על כל שינוי שיתבצע בכלי התקשורת. אם זה בשינוי אפשרי של שיטת הבחירות. אם זה בהעברת רפורמות במערכת המשפט. ואם זה בהבטחת קואליציה יציבה ככל האפשר".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.