כשפוטין סיפר על היהודים ודמעות עלו בעיניו

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נאם במוסד יהודי ברוסיה, על אהבתו ליהדות וליהודים ..ונתפס עם דמעות בעיניים.. כשסיפר סיפור בהיותו ילד, וגרם לציבור השומעים להיות המומים. {הסיפור על פוטין שלא שמעתם}

אתר EUROPEAN KNIGHTS PROJECT מפרסם כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נאם במוסד יהודי ברוסיה, על אהבתו ליהדות וליהודים ..ונתפס עם דמעות בעיניים..

פוטין סיפר לילדי המוסד על ילד עני שלא היה לו אוכל בבית וההורים השאירו אותו לבד כדי ללכת לעבוד.

פוטין הפתיע כי אותו ילד גר בשכונה יהודית במוסקבה, והשכנים היהודים שלו דלת ליד היו נותנים לו לאכול, ומלמדים אותו לקרוא בתורה ועל היהדות.

המשפחה היהודיה, הזמינה אותו גם לארוחות שבת בלילה ביום שישי. הוא זוכר איך הם נהגו לקחת ספר ישן תנ"ך ולמדו מהספר הזה לאחר הארוחה.

באותו זמן, הוא אמר לעצמו בהתפעלות, "איך האנשים האלה מרשימים. הם אף פעם לא נלחמים אחד עם השני. יש כבוד בין הבעל והאישה, ממש משפחה יפה שראוי ללמוד מהם"

פוטין המשיך וסיפר איך שבזכותו נפתח ביה"ס היהודי הראשון בפטרסבורג: "שנים רבות לאחר מכן, אותו הילד גדל והפך לסגן ראש העיר סנט פטרסבורג. וכשנוצרה בעיה של פתיחת בית ספר יהודי בסנט פטרסבורג, לפני כ -19 שנים. סגן ראש העיר שמע כי ממשלת העיר לא נותנת אישור לבית הספר כדי לפתוח. הוא ניגש לסגן שר החינוך ושאל אותו מדוע אינך מאשר פתיחת בית הספר יהודי. השיב הסגן כי אני יהודי וכולם יגידו שבגלל שאני יהודי פתחתי את בית הספר היהודי. חשבתי שזה יהיה טוב יותר להשאיר את הסטטוס קוו. אין בית ספר יהודי ונשאיר אותו איך שזה, זה יהיה טוב יותר לכולם.

הנער, שהיה אז סגן ראש העיר סנט פטרסבורג, לקח את הניירות וחתם על המסמכים בעצמו. הילד הזה הוא אני נשיא רוסיה כיום ולדימיר ולדימירוביץ 'פוטין. סיים פוטין את דבריו המרתקים שגרמו הלם לציבור השומעים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. היה סיפור דומה מאוד עם רוזבלט נשיא ארה"ב כדאי לברר

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב