כשקאליש ובורשטיין השחקנים: מופע נדיר (וידאו)

הפקה עוצמתית וראשונה בציבור החסידי: בקיסריה נערכה ועידת היוקרה 'גביר לאחיך' עבור אילי הון שהתגייסו למען פתרון מצוקת הדיור, במסגרת תכנית הגג המהפכנית 'בנה ביתך' של צאנז. באירוע המושקע הוצג בפני המשתתפים המחזמר המרגש והעוצמתי 'מקום בלב'. עם דודי קאליש אברומי בורשטיין, מקהלת נרננה וילד הפלא ארי רייך. אל תפספסו {צפו במחזמר המרגש המלא}

בקיסריה נערכה ועידת היוקרה 'גביר לאחיך' עבור אילי הון שהתגייסו למען פתרון מצוקת הדיור, במסגרת תכנית הגג המהפכנית 'בנה ביתך' של חצה"ק צאנז.

באירוע המושקע הוצג בפני המשתתפים המחזמר המרגש והעוצמתי 'מקום בלב'.

המחזמר ממחיז את הסיפור הידוע אודות שני אחים שחלקו שדה, אחד עני עם משפחה גדולה והשני עשיר חשוך בנים, בלילות כל אח חשב איך לשמח את אחיו, עשיר קם והזיז את הגדר שחצתה את השדה, פנימה, כדי שהאח העני יוכל לעבד חלקה טובה יותר.

גם העני קם בלילה והזיז פנימה את אותה הגדר זאת כדי לתת לאחיו האמיד שטח נוסף בשדה, כדי לפצותו על היותו ערירי, כשהם נפגשו יחד בשדה בכו איש על צווארו של אחיו, ומסופר שעל מקום זה נבנה ביהמ"ק במהרה.

צפו במחזמר המלא

כזכור, בחסידות צאנז הכריזו לפני שנה על פתרון מהפכני למצוקת הדיור לפיה יוכלו החסידים לרכוש דירות בטבריה, חיפה, צפת, או בכל מקום שהמחירים הנמוכים האלו זהים ולקבל הלוואת ענק של כרבע מליון שקל ללא ריבית כשההתוכנית מובנית שהזוג לוקח גם משכנתא אך סך כל ההחזרים לגמ"ח ולבנק יחד לא יעברו את 2500 ש"ח שסכום זה נקבע לאחר בדיקות מעמיקות של מומחים בתחום והאושר הגדול הוא שאחרי ההחזרים יש לזוג נכס ביד ולא מוציאים את כספם לריק על דירות ומחסנים בשכירות.

את הרעיון הגדול הגה הרבי מצאנז שמצוקת הדיור של אברכיו נדדה ממנו לילות רבים ולצורך כך בביקורו האחרון בארה"ב בקיץ הקודם כינס מס' אילי הון עולמיים ושיתף אותם לתכנית הגרדניוזית כשהם מפקידים סכומי עתק של מליוני דולרים ליוזמה המהפכנית.

גם חלקם של החסידים לא נגרע וכל חסיד נדרש לחתום כחבר בגמ"ח ולתוכנית הו"ק של 500 ש"ח בלבד שזה מזכה אותו לקבל הלוואות עבור כל ילדיו אי"ה.

לצורך השלמת התוכנית הכלכלית לאחזקת ההון העצמי של הגמ"ח מקיימים ראשי הגמ"ח גיוסים נוספים כשאחד מהם היה לאילי הון ישראליים ומהחסידות אשר נרתמו בסכומים גדולים כשעלות כרטיס כניסה לדינר החלה ב ח"י אלף שקלים והסתיימה בתרומה של מליון שקלים מאחד הגבירים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.