כשראש השב"כ התפעל מר' אריה (הקלטה)

בבוקר לאחר פטירתו של ראש ישיבת מיר ברכפלד הגאון רבי אריה פינקל זצ"ל, התאיין ראש עיריית מודיעין עילית , יעקב גוטרמן לרדיו 'קול חי' וסיפר על הצדיק שהגן על מודיעין עילית וכיצד הגיבו ראשי השב"כ כשנכנסו למיר ברכפלד. האזינו. {גוטרמן ספד}

בבוקר לאחר פטירתו של ראש ישיבת מיר ברכפלד הגאון רבי אריה פינקל זצ"ל, התאיין ראש עיריית מודיעין עילית , יעקב גוטרמן לרדיו 'קול חי' וסיפר על הצדיק שהגן על מודיעין עילית.

גוטרמן סיפר על הסיור של ראש השב"כ וסגניו בישיבת מיר ברכפלד ואמר, "יובל דיסקין ראש השב"כ סייר יחד עם 36 מנהלי אגפים בשב"כ בעיר מודיעין עילית, הם באו לראות מיהו הציבור החרדי, הכל היה בחשאיות רבה", סיפר גוטרמן על הביקור.

"לא אשכח איך יובל דיסקין התרגש, דיסקין האדם קשוח התרגש כשנכנס להיכל הישיבה, יצאה אש מבית המדרש, פעם ראשונה שהם ראו את ה'ריתחא דאורייתא'. אחר כך נכנסו למרן ר"י. הוא כיבד כל אחד ושאל אותי מי הם, אז אמרתי לו שאי אפשר לומר מה תפקידם, אז הוא הבין ודיבר איתם על מידת השתיקה, 'תראו אדם שיודע דברים ושותק, שובר את מידותיו לא לדבר, זה כוח השתיקה וזה אדיר'".

גוטרמן התפעל מדמותו של ראש הישיבה ואמר: "מדהים איך הוא מינף ורומם אותם ואיך הוא דיבר איתם על מה תפקידו של אדם יהודי בעולמו, ולקח את המידה שהם מצטיינים בה 'השתיקה' – ועל זה דיבר איתם. ובירך כל אחד ואחד", סיפר גוטרמן. "לאחר מכן הם שאלו אותי, "ככה כל הרבנים, זו צורת ההתייחסות שלהם?".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.