כשרמי לוי מקבל מרמי לוי 170 מיליון

במקרה של רשת רמי לוי ההסכמים מעולם לא הגיעו לאישור האסיפה{מעניין}

רשת הסופרמרקטים רמי לוי שיווק השקמה משלמת למנכ"ל ולעומד בראשה רמי לוי שכר בעלות שנתית של כ־3 מיליון שקל, אך מסתבר שמרבית ההכנסות שלו מהרשת הן בכלל מתחום הנדל"ן. לוי משכיר סופרמרקטים לחברה הבורסאית ב־30–35 מיליון שקל בשנה. חלק מהנכסים מושכרים לרשת באופן ישיר באמצעות חברות בבעלותו המלאה של לוי וחלק באמצעות חברות שבהן הוא שותף.

היקף עסקאות השכירות גדל בכל שנה. ב־2007, שבה הונפקה שיווק השקמה בבורסה, שכרה החברה מלוי ושותפיו עשרה נכסים בכ־10 מיליון שקל, ואילו ב־2015 כבר שילמה הרשת דמי שכירות של כ־20.5 מיליון שקל לחברות של לוי ועוד 14.5 מיליון שקל לחברות שבהן לוי שותף. דו"חות 2016 של החברה עדיין לא פורסמו, אך לפי הערכות הסכום גדל עוד יותר, עם השכרת נכסים נוספים, ובהם המרכז הלוגיסטי במודיעין שבו שותפה חברה פרטית של לוי (50%). ההכנסות לחברה־האם של לוי הסתכמו בעשור האחרון בכ־170 מיליון שקל. לחברות שבהן לוי שותף שולמו כ־44 מיליון שקל בדמי שכירות מאז 2013. לפני כן לא דווח על תשלום לחברות אלה.

כאשר בעל מניות מהותי עושה עסקאות עם החברה הבורסאית שהוא עומד בראשה, העסקאות מוגדרות בחוק כעסקאות בעלי עניין. לרוב עסקאות מסוג זה אמורות להיות מאושרות על ידי האסיפה הכללית של בעלי המניות של החברה, באופן שנותן משקל רב להצבעה של בעלי המניות שאינם בעלי השליטה. ואולם, במקרה של רשת רמי לוי ההסכמים מעולם לא הגיעו לאישור האסיפה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.