כשר בחו"ל-בתי חב"ד בעולם

תרמילאים מכול העולם אשר שומרי כשרות מתלבטים האם לצאת לטיול ארוך הנהוג כל כך בקרב רבים מהמשוחררים טריים בישראל. טיסה ליעדים מרוחקים ואקזוטיים כמו תאילנד, הודו, אוסטרליה ודרום אמריקה, אמנם קורצת לצעירים הדתיים, אך עשויה להיות בעייתית מאוד לציבור שומרי כשרות.
במדינות אלו, נהוג לעבור על חוקי הכשרות הבסיסיים ביותר ובאופן קבוע. כך, פעמים רבות המאכלים המקומיים מכילים מוצרי חלב ובשר יחדיו, או כוללים בשר חזיר (ובמקרים מסוימים אף חיות לא-כשרות אחרות). לכן, קשה מאוד ולעיתים אף בלתי אפשרי למצוא אוכל כשר דבר המקשה את הטיול עבור דתיים רבים, ואף הופך אותו לכמעט בלתי אפשרי.  

ובכן, תרמילאים דתיים ושומרי כשרות רבים פותרים את בעיית הכשרות במדינות אלו בעזרתם של בתי חב"ד הרבים הפזורים במדינות העולם.  כיום ישנם בתי חב"ד רבים הפרוסים בעולם, ממדינות מערביות כמו ארה"ב אוסטרליה ועד מדינות עולם שלישי כמו סרי לנקה או קונגו.  

בתי חב"ד מספקים בית יהודי עבור אלפי מטיילים שומרי מסורת, שומרי כשרות ודתיים המטיילים בעולם. בבתי חב"ד, המוקמים ומתופעלים על ידי חסידי חב"ד הרבים הפזורים ברחבי העולם, תמיד תוכלו למצוא את החיבור למסורת ולדת היהודית, וכל זה בענווה ובצניעות, ועם החיוך הגדול המזוהה כל כך עם חסידי חב"ד,

אז לכל התרמילאים להלן מדגם קטן של בתי חב"ד המפורסמים ברחבי העולם מדרום אמריקה עד המזרח הרחוק ואל תשכחו לרכוש לפני היציאה לחו"ל ביטוח תרמילאים הכולל כיסוי להוצאות רפואיות, חילוץ והצלה וספורט אתגרי  לכל מקרה שלא יהיה.

בתי חב"ד בעולם:

דרום אמריקה:

בארגנטינה קיימים בתי חב"ד רבים ההופכים את השהייה בארץ הענקית לנוחה יחסית עבור שומרי הכשרות. בבואנוס איירס בלבד, בה חייה קהילה יהודית גדולה, ישנם לא פחות מכ-50 בתי חב"ד, וברחבי המדינה, פרוסים עוד בתי חב"ד רבים, בעיקר במוקדי תיירות כמו ברילוצ'ה, קורדובה, סלטה ועוד.

גם בברזיל ישנה קהילה יהודית ענפה, ובתי חב"ד רבים פרוסים ברחבי המדינה הטרופית הענקית. רוב בתי חב"ד נמצאים בריו דה ז'ניירו, אך גם באתרים נוספים כמו סאו-פאולו, בלו- הוריזונטה, וסלבדור תוכלו למצוא את הפינה היהודית החמה שלכם.  

בפרו, בה לא מתנהלת קהילה יהודית ענפה כמו בברזיל או בארגנטינה, נמצאים שני בתי חב"ד בשני המרכזים התיירותים של ישראלים במדינה: בלימה, בירת המדינה, ובקוסקו.  אותו דבר ניתן לומר על בוליביה, בה נמצאים בתי חב"ד בבירה לה-פאז וברורנאבקה.

תאילנד:

המטיילים היהודים הרבים הפוקדים את תאילנד הביאו גם לשם את בשורת בית חב"ד, ושלושה כאלו נמצאים רק בבנגקוק. בתי חב"ד נוספים תוכלו למצוא בפוקט, קוסומוי וצ'יאנג מאי.

 

הודו:

בהודו פרוסים בתי חב"ד במוקדים רבים. הגדולים ומהפורסמים שבהם הם שני בתי חב"ד בניו-דלהי. בגלל אופי המדינה, רוב בתי חב"ד האחרים פועלים בזמן העונה התיירותית, כמו אלו במנאלי, קאסול ופושקר.

אוסטרליה וניו זינלד:   

גם באוסטרליה קהילה יהודית וישראלית גדולה, ובתי חב"ד ביבשת פרוסים הן בריכוזי היהודים הגדולים (בשכונות רבות בערים הגדולות דוגמת מלבורן וסידני) וגם באתרי תיירות מפורסמים דוגמת ביירון ביי.   

לסיכום, גם אם אתם שומרי כשרות למהדרין מן מהדרין בזכות בתי חב"ד הפרוסים ברחבי העולם, תוכלו לעשות את הטיול תרמילאים שחלמתם עליו ולשמור על כשרות בכל מקום בעולם ולשמור על הבריאות שלכם עם ביטוח תרמילאים לכל מקרה שלא יהיה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.