כתב אישום נגד "החב"דניק שהסית בפייסבוק

בית המשפט הגיש כתב אישום נגד גלעד קליינר, חסיד חב"ד תושב קריית מלאכי כבן 41, שפרסם בדף הפייסבוק פרסומים מסיתים לאלימות ולגזענות.
במקביל, מבקשת הפרקליטות לעצור את קליינר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו

 

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום לבית המשפט השלום באשדוד כתב אישום נגד גלעד קליינר, חרדי חסיד חב"ד תושב קריית מלאכי כבן 41, שפרסם בדף הפייסבוק פרסומים מסיתים לאלימות ולגזענות.

 

באבוד רשעים רינה! קיבלתי בשמחה רבה את הידיעה מהשעה האחרונה על מותה של אחת הפצועות מהדקירה במצעד התועבה ביום חמישי האחרון", שלח לעשרות מחבריו.

 

קליינר הוסיף כי "פשוט כאב לי נורא הלב על ישי שליסל, שממילא היה הולך עכשיו לכלא לשנים רבות, ושיגע אותי לחשוב שפעמיים הוו דקר ונענש בחומרה רבה ובשתי הפעמים לא הצליח להרוג אפילו אחד או אחת מאותם סוטי נפש ארורים".

 

קליינר הוסיף כי "בדבריי כאן ישנה רק הבעת שמחה ותו לא! דבר לגיטימי העומד בכל הסטנדרטים של החוק, ואין בדברים הללו שום כוונה לעודד או לקרוא לאלימות כלשהי". במשטרה כאמור לקחו את דבריו של קליינר ברצינות ועצרו אותו, והיום צפויה המשטרה לבקש להאריך את מעצרו בבית המשפט באשקלון.

 

בסוף השבוע כתב קליינר בפייסבוק: "ישי שליסל – אם כבר החלטת לדקור בפעם השנייה, ועוד זמן קצר אחרי שהשתחררת מעשר שנות מאסר, לא יכולת לעשות את העבודה קצת יותר יעילה?". קליינר הוסיף במסר לדוקר: "לצערי אתה עכשיו לא הולך להשתחרר כל-כך מהר, אז לפחות היית מצליח להרוג כמה מהסוטים הארורים האלה! חבל! צריך לקוות שלפחות אחד משני הפצועים קשה ימות. למרות שממה שאמרו בחדשות זה לא נראה ככה

כתב האישום, שהגשתו אושרה ע"י היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, על-פי המלצת פרקליט המדינה שי ניצן, מייחס לקליינר עבירות של הסתה לאלימות או לטרור, איסור פרסום הסתה לגזענות והפרת הוראה חוקית.

 

במקביל, מבקשת הפרקליטות לעצור את קליינר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.