כתב אישום נגד העצורים בהתפרעויות במאה שערים: "יידו אבנים, ברזלים"

בית המשפט השלום בירושלים הגיש היום כתב אישום  נגד שתי תושבי הבירה, בני 21 ו-22, שהיו מעורבים בתקיפת החייל החרדי בשכונת מאה שערים .

 בכתב האישום מייחס לשניים, יוסף בראון ויעקב קרישבסקי, עבירות של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, וכן הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו והתפרעות.

  מכתב האישום עולה, כי  בערב יום שלישי  ביקר החייל  את דודו המתגורר בשכונה. הוא החל ללכת  בשכונה כשהוא לבוש במדי צה"ל כינו אותו העוברים ושבים בכינויי  "חרד"ק" (חרדי קל-דעת) וכן צעקו  "לך מפה". עוברי האורח זרקו לעבר החייל שקית אשפה שפגעה בעורפו.  החייל הבחין בהתקהלות סביבו ונמלט למשרדו של דודו. שם התסגר במשרד יחד עם דודו והזעיק את כוחות המשטרה שבאו לחלצו.

  . . .

תמונות : פלאש90 

עם הגעתם של  השוטרים לזירה, התגודדו  הנאשמים ויידו אבנים, ברזלים, כיסאות ודליי מים לעבר הכוחות. המתפרעים סירבו לבקשת המשטרה להתפנות מהמקום ובמהלך ניסיון פיזורם, המשיכו הנאשמים וחבריהם לידות חפצים לעבר השוטרים. בשלב זה, לפי כתב האישום, עצרו השוטרים את השניים, שניסו להתנגד למעצר ואחד מהם אף ירק לעבר השוטרים.

 "במעשיהם אלה, התקהלו הנאשמים, יחד עם אחרים, לשם מטרה משותפת והפרו את השלום בצורה המטילה אימה על הציבור", נכתב בכתב האישום. "כמו כן, עשו מעשה בכוונה להפריע לשוטרים כשהם ממלאים תפקידם כחוק או להכשילם בכך".

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט  בתום הדיון להאריך את מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. "חומרת העבירות המיוחסות למשיבים ונסיבות ביצוען מקימות יסוד סביר לחשש כי שחרור המשיבים יסכן את ביטחון המדינה או הציבור וכן מבססות את המסקנה כי אין די בחלופת מעצר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.