כתב אישום נגד פעיל חמאס: "שיגר טילים למוצב והניח מטענים"

כתב אישום נגד פעיל חמאס שביצע עבירות חמורות נגד ביטחון המדינה. בין העבירות: שותפות במנהרת הברחה, מעקב אחרי חיילי צה"ל ומספר ניסיונות לרצוח אותם.

הפרקליטות הגישה היום (ראשון) כתב אישום נגד פעלי חמאס שביצע עבירות חמורות נגד ביטחון המדינה. בין העבירות: שותפות במנהרת הברחה, מעקב אחרי חיילי צה"ל ומספר ניסיונות לרצוח אותם.

על פי כתב האישום, שנוסח בפרקליטות מחוז דרום (פלילי) והוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, האיש "פעל על מנת לפגוע בחיילי צה"ל בגבול עזה ובאזרחים" יחד עם פעילים אחרים.

"הנאשם, יחד עם אחרים, ביצעו תצפיות לעבר מטרות צבאיות באזור גבול עזה, עקבו אחר תנועת כוחות צה"ל והניחו מטעני חבלה נגד ג'יפים צה"ליים, במטרה לגרום למותם של חיילי צה"ל", נטען. בין השאר שיגר הפעיל עם חבריו טילים ופצצות מרגמה לעבר מוצב צה"לי ומעבר כרם שלום: "רק בנס לא נגרמה פגיעה בחיילים".

הנאשם השתתף באימונים צבאיים של הארגון,הוא הצטרף כשותף לבעלות על מנהרת הברחה ממצרים לעזה – תמורת סכום של 7,000 דולרים. בתוך המנהרה הוברחו מדים צבאיים שהועברו לסוחרי אמל"ח בעזה: הוא קיבל תשלום חודשי בסך כ-2,000 דולרים. לבסוף המנהרה הוצפה במים על ידי המצרים.

 

כתב האישום שוהגש על ידי עו"ד מורן גז מייחס לנאשם ביצוע עבירות של מגע עם סוכן חוץ, קשירת קשר לביצוע רצח, ניסיון רצח, מסירת ידיעות לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, אימונים צבאיים אסורים,  חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, עבירות בנשק ועוד. התיק נחקר על ידי שב"כ דרום ופח"ע ימ"ר נגב, והוגשה בקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.