כתב אישום נגד קצין במשטרה בגין תקיפת מפגינים חרדים

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד קצין שיטור בתחנת לב הבירה בירושלים בגין תקיפת מפגינים במהלך הפגנות הגיוס לצה"ל

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד קצין שיטור בתחנת לב הבירה בירושלים בגין תקיפת מפגינים במהלך הפגנות הגיוס לצה"ל.  על פי כתב האישום באחד המקרים בינואר 2017 היכה הקצין צעיר בן 17 במהלך הפגנה, בהפגנה אחרת שהתקיימה בספטמבר 2017 בעט במספר אנשים שהשתתפו בהפגנה.

בכתב האישום נטען כי . בתאריך 17/01/2017, בשעה 19:30 או בסמוך לכך, נערכה הפגנה בכיכר השבת בירושלים, הנמצאת בצומת הרחובות ישעיהו ומלכי ישראל.  בהפגנה השתתפו אנשים הנמנים על האוכלוסייה החרדית ובמהלכה נחסמו צירי התנועה.

. בתאריך ובשעה האמורים עבר במקום אלכסנדר שפירא, יליד שנת 2000 (להלן: "המתלונן"), ושמע את אחד המפגינים צועק לעבר שוטר יס"מ אתיופי שהיה במקום "כושי לך הביתה". הנאשם, שסבר כי המתלונן הוא זה שצעק, תפס את המתלונן והובילו למקום צדדי, שם הנאשם הכה בידו השמאלית בפניו של המתלונן וכתוצאה מכך נפלה המגבעת מראשו של המתלונן. המתלונן הוריד את משקפיו משום שחשש כי הם יישברו, ואז הנאשם הלם בשנית בפניו של המתלונן, תוך שצעק לעברו "הבנת?!".במעשיו המתוארים לעיל, תקף הנאשם את המתלונן שלא כדין.

. בכתב אישום נוסף נטען כי ביום 17/09/2017, בשעה 13:00 או בסמוך לכך, נערכה בכיכר השבת, הנמצאת בצומת הרחובות ישעיהו ומלכי ישראל בירושלים, עצרת מחאה בעקבות מעצרו של אברך על רקע סוגיית הגיוס לצה"ל (להלן: "העצרת"). בשעה 15:00, או בסמוך לכך, המפגינים נעו לכיוון רחוב מלכי ישראל וחסמו את צירי התנועה.

הנאשם, שהיה במקום במסגרת תפקידו יחד עם שוטרים נוספים, פיזר את המפגינים תוך שנאלץ להשתמש בכוח. במהלך העצרת, המפגינים התנגדו באופן אקטיבי להוראות השוטרים וסירבו לעזוב את המקום, וכן דחפו את השוטרים ובעטו בהם. כמו כן נזרקו לעבר השוטרים אבנים, קרשים ובקבוקים. במהלך העצרת נחבל הנאשם.

במהלך העצרת, הנאשם ניסה לבעוט לעבר פלג גופו העליון של מפגין, שזהותו אינה ידועה למאשימה, כאשר האחרון נשכב על הכביש ונגרר ע"י שוטרים לכיוון אי תנועה.

בכתב האישום כנגד נטען עוד כי במהלך העצרת בעט הנאשם לעבר גבו של מפגין נוסף, שזהותו אינה ידועה למאשימה, בעוד המפגין שרוע על הכביש ומספר שוטרים מנסים לפנותו משם.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לאחרונה הרשעים המגייסים אינם יודעים שבעה, לא ינוחו ולא ישקטו, ובתקופה האחרונה מתחילים להדק את החגורה נגד בנות ישראל הכשירות-הצנועות, וכפי שמעידים העוסקים בענין זה לשם שמים, אשר לאחרונה מגיע לידיהם עשרות פניות של בנות ישראל כשרות שנסתבכו על ידי רשויות הצבא, בכל מיני אמתלאות ותירוצים שונים, כשעשרים אחוז מתוכן עומדות בפני סיבוכים רציניים, ואיום מאסר מרחפת על ראשן, וכהיום אוחז המצב בענין 'גיוס בנות' באותו מקום שאחזנו לפני שנה וחצי בענין 'גיוס בנים', וכאשר עינינו רואות שיש כאן תהליך מדורג ומתוכנן, פלצה ורתת תאחזתנו רק מלהעלות על לבבינו היכן נעמוד בעוד שנה ושנתיים, השם ישמרינו היל"ת. ושמא תשאל/י, מה אנו ומה חיינו, מה כוחינו ומה גבורתינו, האם אני הקטן יכול לערוך מלחמה נגד השלטון העריץ והנורא, והלוא יש להם בתי כלא בתי משפט ושוטרים, פצצות אטום וטילים מתחדשים, רימוני הלם וגז מדמיע ופלפל, ואני כוחי דל וקטן, האם יכול אני לעשות משהו בנידון. זאת מטרת מאמרי לגלות את אזנך בשורה טובה ומחייבת, כן, את/ה יהודי/ה הנאמן לשם ולתורתו, יש לך תפקיד מכריע במערכה גורלית זו, ברגע שנולדת ובאת לאויר העולם נעשית מגוייס "לצבא-השם-ית'-שמו-לעד" צויידת בכלי נשק אבירים ביותר, אשר בכוחם להפיל חללים חללים מכוחות הטומאה, וזכותך וחובתך להתנהג כפי שחייל אמור להתנהג בעת מלחמה, והיינו ע"י מחאות, ותפלות להקב"ה.

  לאחרונה הרשעים המגייסים אינם יודעים שבעה, לא ינוחו ולא ישקטו, ובתקופה האחרונה מתחילים להדק את החגורה נגד בנות ישראל הכשירות-הצנועות, וכפי שמעידים העוסקים בענין זה לשם שמים, אשר לאחרונה מגיע לידיהם עשרות פניות של בנות ישראל כשרות שנסתבכו על ידי רשויות הצבא, בכל מיני אמתלאות ותירוצים שונים, כשעשרים אחוז מתוכן עומדות בפני סיבוכים רציניים, ואיום מאסר מרחפת על ראשן, וכהיום אוחז המצב בענין 'גיוס בנות' באותו מקום שאחזנו לפני שנה וחצי בענין 'גיוס בנים', וכאשר עינינו רואות שיש כאן תהליך מדורג ומתוכנן, פלצה ורתת תאחזתנו רק מלהעלות על לבבינו היכן נעמוד בעוד שנה ושנתיים, השם ישמרינו היל"ת.

  ושמא תשאל/י, מה אנו ומה חיינו, מה כוחינו ומה גבורתינו, האם אני הקטן יכול לערוך מלחמה נגד השלטון העריץ והנורא, והלוא יש להם בתי כלא בתי משפט ושוטרים, פצצות אטום וטילים מתחדשים, רימוני הלם וגז מדמיע ופלפל, ואני כוחי דל וקטן, האם יכול אני לעשות משהו בנידון.

  זאת מטרת מאמרי לגלות את אזנך בשורה טובה ומחייבת, כן, את/ה יהודי/ה הנאמן לשם ולתורתו, יש לך תפקיד מכריע במערכה גורלית זו, ברגע שנולדת ובאת לאויר העולם נעשית מגוייס "לצבא-השם-ית'-שמו-לעד" צויידת בכלי נשק אבירים ביותר, אשר בכוחם להפיל חללים חללים מכוחות הטומאה, וזכותך וחובתך להתנהג כפי שחייל אמור להתנהג בעת מלחמה, והיינו ע"י מחאות, ותפלות להקב"ה.

  מטרת מאמרי לגלות את אזנך בשורה טובה ומחייבת |
  הגב