כתב אישום: 6 מלמדים בת"ת בעלזא הטרידו 22 ילדים

פרקליטות מחוז ת"א הגישה לפני זמן קצר (שלישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד 6 מורים בבית ספר "תלמוד תורה מחזיקי הדת דחסידי בעלזא" בתל אביב.

המורים הם: אברהם מרדכי רוזנפלד (49), ישראל חיים שפירא (65), חיים פישגרונד (69), משה הירש (39), מנחם אלברשטיין (62) ואברהם פנחס דייטש (53)

כתב אישום חמור: פרקליטות מחוז ת"א הגישה לפני זמן קצר (שלישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד 6 מורים בבית ספר "תלמוד תורה מחזיקי הדת דחסידי בעלזא" בתל אביב.

המורים הם: אברהם מרדכי רוזנפלד (49), ישראל חיים שפירא (65), חיים פישגרונד (69), משה הירש (39), מנחם אלברשטיין (62) ואברהם פנחס דייטש (53). כתב האישום כולל את העבירות הבאות, כל נאשם על פי המיוחס לו בכתב האישום: התעללות בקטין על ידי אחראי (ריבוי עבירות) ותקיפת קטין על ידי אחראי (ריבוי עבירות). בנוסף, כתב האישום מייחס לרוזנפלד מקרים רבים של מעשה סדום בקטין מתחת לגיל 16, מעשה מגונה, סחיטה באיומים ואיומים. העבירות בוצעו כלפי 22 מתלוננים שלמדו בכיתותיהם של הנאשמים לאורך השנים.

 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עוה"ד שלי קוטין ולבנת מלמד, במועדים הרלוונטיים לכתב האישום, שימשו הנאשמים כמורים ומחנכים למספר רב של קטינים בגילאי 3 עד 10, בבית ספר תלמוד תורה "מחזיקי הדת" דחסידי בעלזא בתל אביב. במסגרת תפקידם בבית הספר, היו הנאשמים אחראים לצרכי מחייתם, בריאותם, חינוכם ושלומם של הקטינים. החל משנת 2000 ועד 2011 בערך, עת היו הקטינים בני 4-3 ולמדו בכיתת הגן, ועד שהיו בני 10 לערך, ולמדו בכיתה ו' בבית הספר, הפעילו הנאשמים על הקטינים, במספר רב של הזדמנויות ובאופן שיטתי, על בסיס יומיומי, אלימות פיזית ונפשית, שאופיינה באכזריות, השפלה והטלת אימה, תוך ניצול יחסי התלות והמרות בין הנאשמים לבין הקטינים. מהצטברותם של האירועים, התמשכותם, חומרתם ואופיים הרי שמעשיהם של הנאשמים עולים כדי התעללות גופנית ונפשית בקטינים.

בנוסף לכך, במהלך התקופה, עת היו הקטינים בני 7 בערך ולמדו בכיתה ג' בבית הספר, עשה בהם רוזנפלד מעשי סדום ומעשים מגונים שאופיינו באכזריות, השפלה והטלת אימה, תוך ניצול יחסי התלות והמרות בינו לבין הקטינים. מהצטברותם של האירועים, התמשכותם ואופיים הרי שמעשיו של רוזנפלד עולים כדי התעללות מינית.

בנוסף, רוזנפלד מואשם בסחיטה באיומים שהביאה לידי מעשה, התעללות בקטין על ידי אחראי (ריבוי עבירות) ותקיפת קטין ע"י אחראי הגורמת חבלה (ריבוי עבירות), כיוון שבמהלך השנים 2006-2016 בערך, הטיל אימתו על בני ביתו, והנהיג משטר של אימה ופחד, כלפי אשתו והילדים, באופן שיטתי ויום יומי. כמו כן תקף רוזנפלד את אחד מילדיו, בהיותו קטין, במשך שנים, עד שעזב את הבית.

רוזנפלד גם מואשם בהתעללות בבעלי חיים כיוון שבמהלך שנת 2006 או בסמוך לכך, התעלל בחתול שנכנס לכיתה לעיני כל הקטינים ששהו בה, בכך שהיכה אותו בחוזקה באמצעות מטריה או מקלות עץ. משניסה החתול לברוח מהכיתה, דחף אותו רוזנפלד מאדן החלון, שבקומה השלישית בבית הספר, וגרם למותו.

 

 

הפרקליטות מבקשת לעצור את רוזנפלד עד תום ההליכים ואת 5 הנאשמים הנוספים לשחרר בתנאים מגבילים עד תום ההליכים.

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חייבים לעשות הפרדה בין הנאשם המרכזי(מפלצת אדם) לבין הנאשמים האחרים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. בשכונות החרדיות בארץ פועלות בעשר שנים האחרונות כת של התעללות טקסית.
  הכת פוגעת בילדים מתחת גיל עשר.
  גם פדופיליה אך בעיקר סדיזם,
  שימוש בבעלי חיים ועוד.
  רשויות המדינה מכירות את הבעיה ואף מוקם בימים אלו מרכז מיוחד לטיפול בילדים נפגעי התעללות טקסית.
  אך המשטרה לא מוכנה לבדוק מי הגורם הדוחף את הפוגעים ומתעקשת לבדוק כל פוגע לבד.
  כאשר ברוב המקרים התיק נסגר כי עדות של ילד מתחת גיל עשר, בטח שעבר איומים והפחדות וסימום. מזוהמת מבולבלת ולא קבילה.
  עזרו לי לעצור את ההתעללות.
  כנסו לדף הפיסבוק שלי, ילדים מתחת לרדאר
  ביחד ננצח, טל תחיה
  אמא לילדים נפגעי התעללות טקסית

  טל תחיה |
  הגב
 3. במקום לספר כמה הם מקסימים וכמה שמנסים להשחיר אותנו הגיע הזמן(!!!)לטפל בדחיפות בסוטים,שגם הורסים לאנשים את החיים וגם מטילים כתם ענק על כל החברה החרדית

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. כמעט כל המורים שם שהורשעו, הם אנשים מקסימים, טובי לב ומחנכים מעולים, למדתי אצל רובם, לפעמים איזה סטירה קטנה פה ושם כמו רוב האבות והמחנכים, כולם שם ככככללל התלמידים שלהם אוהבים אותם חוץ מהחוליגנים והחוזרים בשאלה שסתם רוצים להציק להם, חוץ מהמורשע המרכזי שהוא באמת היה 'בעייתי' עד שהם הבינו והכירו אותו והעיפו אותו מה'חיידר'.

  למדתי שם |
  הגב
 5. דעת תורה זה לא בלוף גדול,
  יש אנשים דתיים שהם לא דתיים.
  זה הכל.
  ובגלל הקומץ הזה אי אפשר להשחיר את כל התמונה.

  זאת ועוד
  מידי פעם מפרסמים סיפור על חרדי שסרח,
  אבל אם היו מספרים סיפור על החרדי היפה
  היינו מקבלים רושם שכל החרדים מדהימים, מקסימים, וטובים,

  מסקנה
  התקשורת יוצרת תמונה מעוותת של העולם החרדי
  ואל לנו להתרשם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב