כתב 'הארץ' התפעם מהזוג נתניהו: "דמויות מסתוריות ומהפנטות" (וידאו)

כתב עיתון 'הארץ' שמשתייך לצד השמאלי של המפה התארח בביתה של שרה נתניהו והוא הסתחרר מעוצמת בני הזוג המלכותי, צפו בראיון עם אברי גלעד שבו הפליג בשבחים על בני הזוג נתניהו

בני ציפר, כתב עיתון 'הארץ' שמשתייך לצד השמאלי של המפה התארח בביתה של שרה נתניהו והוא הסתחרר מעוצמת בני הזוג המלכותי.

צפו בראיון עם אברי גלעד (באדיבות רשת)

בטור שפרסם ב'הארץ' מפרט ציפר את פרטי הביקור שגרמו לו להתפעם ולהתרגש מראש הממשלה: "בכל משך הביקור, לא הפריע צליל של טלפון נייד את מוסיקת האין-זמן של השיחה (נתניהו העיד שאינו נושא עליו כלל טלפון נייד). כלומר, אישיות גדולה שמנתק את עצמה מן השגרה ולעוף-כמו אל עולמות אחרים, בדיוק כפי שהיה באותו ערב בסלון ביתי.

כתב הארץ טוען שחש בגדולה של נתניהו וכתב: "בנוגע לנתניהו שמתי לב שגדולתו נבנית משימת הלב הפנומנאלית שלו לפרטים. באמצעותה הוא כמו פורש על המרחב שהוא נקלע אליו את רשת האסוציאציות והמטאפורות שלו וכך כובש אותו.

ציפר מספר

נתניהו כבש את ליבו של בני ציפר  לאחר שהציץ באחד הציורים התלויים על הקיר וזיהה שזה של הצייר החיפאי מרדכי אבניאל,  נתניהוססיפר בגעגועים על חברותו של אותו צייר עם אביו. זה היה הכיבוש הראשון, אחריו בא עוד אחד ועוד אחד,  פרופסר השמאל לייבויבץ גם עלה בשיחת הסלון הביתי ונראה  מנימת דבריו של נתניהו שהוא מתגעגע לימים שזאב רוויזיוניסטי היה יכול לגור עם כבש שמאלי.

"היה אפשר לחוש באהבה האמיתית, הרגשית שלו לישראל כאל ארץ פלאות. ההתפעלות שלו ממנה ומהישגיה היתה תמה וכנה כהתפעלות של תייר שגילה אותה לראשונה" מתאר ציפר..

מכאן  עובר ציפר לאתר את נתניהו  "שהתגלה לי כקורא ספרים" לא נלאה בתחומי ההיסטוריה, ההגות והמדע: ההפך הגמור מן הדימוי הרווח עליו בחוגים שאני מתרועע בהם, הקרויים אינטלקטואליים".

ציפר תוקף את חבירו מהשמאל וכותב כי  חבריו עסוקים בדרך כלל בעצמם ובהשמצה של כל מה שאינו מסתדר עם הגדולה המדומה שלהם. פגשתי בו את אותו זן אנשים שכמעט שכחתי את דבר קיומו, של אוהבי ספרים ושוחרי ידע במובן התמים ביותר של המלה. ובאנגלית המשובחת שלו, ובחינוכו האירופי ללא רבב, הם הצטיירו לי, הוא ורעייתו, בלילה הזה, כדמויות מסתוריות ומהפנטות ובודדות סקוט פיצג'רלד, והלילה היה אכן ענוג, ענוג עד מאוד".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.