כתב 'הארץ': "צבי יחזקאלי הוא אויב שלי"

רוגל אלפר, מפרסם ביקורת תקשורת כנגד התחזקותו של כתב ערוץ 10 צבי יחזקאלי, "צבי יחזקאלי הוא אויב שלי. הוא מאוים מזה שאינני כמוהו וזקוק לחרטה שלי. אבל אני אמות אתאיסט". כותב אלפר ומצייר את דמותם של החוזרים בתשובה

התחזקותם של אישי ציבור רבים בברנז'ה הישראלית מעוררת פלצות בקרב אושיות התקשורת בישראל שנעים בחוסר נוחות למראה גל ההתחזקות ההולך וגובר בקרב הברנז'ה.

רוגל אלפר, מפרסם ביקורת תקשורת כנגד התחזקותו של כתב ערוץ 10 צבי יחזקאלי, "צבי יחזקאלי הוא אויב שלי. הוא מאוים מזה שאינני כמוהו וזקוק לחרטה שלי. אבל אני אמות אתאיסט". כותב אלפר.

 אלפר פותח את מאמרו ומתייחס לראיון של יחזקאלי עם ינון מגל "אני מאוד ממליץ לכל מי שמעוניין להבין את התהליכים שעוברים על התקשורת הישראלית – שנעה כהתמדה לעבר גזענות, שבטיות יהודית־ לאומית, חוסר סובלנות, אי רציונליות, עוינות למוסר אוניברסלי והתנגדות לעקרונות חופש הביטוי — לצפות בראיון שקיים צבי יחזקאלי הפרשן לענייני ערבים של ערוץ 10, עם ינון מגל, לשעבר העורך הראשי של אתר ״וואלה!״ וכיום חבר כנסת מטעם ״הבית היהודי״ 

"השניים יושבים באיזה חלל אוריינטלי עם קשתות ערביות, על רקע אח מבוערת, לוגמים קפה שחור מפינג׳אן זהוב. ואלה עיקרי הדברים: הם פגשו את הקב״ה והתאהבו בו בהודו, בטריפים של סמים. הם מרגישים את הקשר בין הטריפ למפגש עם הקב״ה.

רוגל אלפר מנסה לנתח את דמותם של יחזקאלי ומגל, "יחזקאלי טוען שהעוגן הפנימי היחיד שעמיד בפני כל ספק הוא עובדת היותו יהודי. ״הערבי״ לא מבחין בין יהודי מתבולל ליהודי ש״חולה באהבת השם״, כפי שמעיד על עצמו מגל. ״הערבי״ מגדיר כיהודי כל מי שנולד יהודי, ולפיכך כל מי שנולד יהודי הוא אכן קודם כל ולפני הכל – יהודי.

כך גילו מגל ויחזקאלי את זהותם. זו חוויית ה,״אאוריקה!״ שלהם. הפחד שלהם מגדיר אותם. מגל ויחזקאלי ראו את האור בהתגלות מיסטית. פחד המוות של בני התמותה, ופחד ממוות בידי ״הערבי״. מגל גם מציין שבבדידותו בכה על קבר רבי נחמן באומן והתחנן להתחתן".

אלפר שב ומצליף בצמד, "חשוב מאוד להבין שהם מיסטיקנים. זה קריטי לפענוחם. אי אפשר להתווכח עם מיסטיקנים. הם משוכנעים שהתקשורת תחזור בתשובה. תהיה התפכחות. הכאה על חטא".

צבי יחזקאלי

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.