כתב היד מוכיח: הרב מאזוז מקל בגיור

לאחר הודעת ההבהרה של הרב מאיר מאזוז בעקבות הפרסומים על הקלותיו בגיור כי הכל שקר וכזב, חושף אתר 'כיפה' את ההקלות של פטרונה הרוחני של מפלגת יחד בכתב ידו ומוכיח: הרב מאזוז מקל בגיור ומדגיש כי אין צורך בקבלת כל המצוות במלואן בניגוד להודעת ההבהרה שלו.

לאחר פרשת ההקלות בגיור של פטרונה הרוחני של מפלגת יחד הרב מאיר מאזוז וההכחשה שהוציא הרב מאזוז כי הפרסום הוא "שקר וכזב" מתברר מכתב ידו של הרב מאזוז כי לדעתו אכן אין צורך בקבלת המצוות במלואה בניגוד להכחשה שהוציא.

כזכור במפלגת 'יחד' נזעקו לאחר הפרסום הקודם בדבר הקלותיו של הרב מאזוז בגיור בשל התגובות הזועמות שפרסום זה עורר בקרב החוגים החרדליי"ם וחסידות חב"ד שתמכו בישי והודיעו כי פסיקות מקלות אלו מסירות את תמיכתם במפלגה.

בהודעת הבהרה שהוציא הרב מאזוז נכתב "כן מה שאומרים בשמי שאני מקל בענייני גיור – הכל שקר וכזב. גיור בר תוקף הוא אך ורק בקבלת כל המצוות בכנות כדי לקיימן. ומעולם לא גיירתי לא איש ולא אישה".

אלא שמכתב בכתב ידו של הרב מאזוז מוכיח כי הפרסום היה נכון והרב מאזוז פוסק שאין צורך בקבלת כל המצוות במלואן והוא אף מדגיש את המילים ב'אופן כללי'.

במכתב שכתב הרב מאזוז נכתב "בעוה"ר שרוב העם מסורתיים למחצה ולשליש ולרביע, מאורך הגלות והצרות אשר עברו על ראשנו, ומ"מ כיון שמל וטבל וקיבל עליו הגר עול מצוות באופן כללי, דיו בכך", קובע הרב מאזוז ואף מדגיש בקו את המילים "באופן כללי" בניגוד להודעת ההבהרה בה כתב "קבלת כל המצוות".

בהמשך כותב הרב כי "רק אם אמר 'אני מקבל כל התורה חוץ מדקדוק אחד' אין מקבלין אותו, אבל אם לא אמר כן ונראה שהוא אוהב ומתאמץ להתגייר, דברים שבלב אינם דברים ומקבלין אותו". בנוסף הרב מזוז אף מדגיש ומחזק את דבריו של הרב חיים אמסלם מפיהם של רבנים קודמים כי "אין הודעת המצוות מעכבת בדיעבד".

כזכור, בהקלטה שפורסמה תקף הרב מאזוז את כל העקרונות של חסידות חב"ד ויצא נגד אדמורי חב"ד בראשם מייסד החסידות האדמו"ר הזקן (בעל התניא) "כותבים בשנת תקס"ב, הורה אדמו"ר הזקן לבטל סעודה שלישית, בשנת תשס"ב, יורה אדמו"ר אחר לבטל סעודה רביעית, ובשנה פלונית החלטנו כאילו הקב"ה מתלבש כביכול בגוף של בן אדם, זה רשעות, הם לומדים הרמב"ם. אם הרמב"ם היה היום שומע, את המטורפים האלה, את המשוגעים האלה, היה שורף אותם".

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רק אם אמר 'אני מקבל כל התורה חוץ מדקדוק אחד' אין מקבלין אותו, אבל אם לא אמר כן ונראה שהוא אוהב ומתאמץ להתגייר, דברים שבלב אינם דברים ומקבלין אותו".
  מה לא ברור ?
  אם אדם אומר שאינו מקבל אפילו דבר אחד , אין מגיירים אותו.
  ולגבי חב״ד – איפה ראיתם שהוא נגד כל עקרונות חב״ד ?
  הוא סובר בניגוד לדעתם במספר נושאים.
  גם הרב עובדיה סבר בניגוד לדעתם במספר נושאים.
  אני אפילו לא רוצה להכנס למלחמות המתנגדים והחסידים מאות שנים.
  אז לשיטתכם במי חב״ד צריכים לבחור ?
  הבית היהודי – ליכוד-כחלון ?

  אלי |
  הגב
 2. די כבר להוציא משפטים מהקשרם ולנסות להציג את הרב מזוז כמיקל בגיור הוא אמר ב"אופן כללי" וזה אומר "כל המצוות" נקודה! הרב איש אמת ובכלל אף פעם לא עסק בגיור!
  חוץ מזה למה אתם מביאים בכתבה את דבריו על חב"ד שוב ושוב? אלו דברים שהרב ברוד הכחיש שמדובר על כלל חב"ד אלא על בודדים שאומרים "יחי אדוננו בוראנו"
  די לשנאה ולמחלוקת!!!

  חיים |
  הגב
  • אני גרת צדק מצרפת כבר כמה שנים ב"ה. כשפניתי להדרכה מאנשי ישיבת כסא רחמים, הם אמרו לי: "רק אם את מתכוונת באמת לקבל עלייך את כל המצוות תוכלי לקבל הדרכה דרכנו". אני לא כל כך טובה בעברית (משתדלת בס"ד) להגיד מי צודק בוויכוח, אבל היה חשוב לי לכתוב מה שקרה אתי בגיור.
   בהצלחה לכל החרדים!

   סוזן שרה לורל |
   הגב
 3. אתם מטומטמים, לא פחות ולא יותר! יש הבדל בין קבלת גר לכתחילה שצריך שיקבל כל המצוות, לבין גיור בדיעבד שאם קיבל באופן כללי אז לא מבטלים הגיור. וכמו שהכשיר מרן בדיעבד את גיורי צהל.

  אני לא מזהה פה הערכה, אלא משאלת לב.

  היום במסיבה משפחתית דיברתי עם אברכים בארבע עיניים, נדהמתי, 5 אברכים בשקט בשקט אמרו לי שבוחרים אלי ישי, והם כאלה שבכולל אומרים "שס", כי הם פוחדים שראשי הכוללים שלהם יעיפו אותם מהכולל. היום החלו רשימות שחורות של אברכים התומכים ברב מאזוז, להעיף אותם מהכולל.

  אני המום איך שהם גמגמו ועם פחד בעיניים הם אמרו לי "ישי".

  תרשמו לפניכם, ישי 6 מנדטים. החברה מפחדים לענות לסוקרים שהם מצביעים ישי, מרוב פחד שזה טלפון מהתנזים של דרעי.

  אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
  הגב
  • אלי ישי בלחץ הוא יודע שהוא לא יעבור את אחוז החסימה ויזרוק לפח האשפה של ההיסטוריה אותו והרב מזוז ביחד עם מאה אלף קול. ככה נביא קץ לפלגנים.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב