לפיד התקשר לכתב החרדי שסולק: "מתנצל"

לאחר שלא הורשה להיכנס לכינוס פתוח של "יש עתיד" באשקלון עם לפיד, שאליו הוזמנה התקשורת, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, התקשר להתנצל בפני הכתב החרדי. צפו

אודי דוד בן דוד, עיתונאי חרדי מרדיו דרום לא הורשה להיכנס לכינוס פתוח של "יש עתיד" באשקלון עם לפיד, שאליו הוזמנה התקשורת. כמה שעות לאחר מכן, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, התקשר להתנצל בפני הכתב החרדי אודי דוד בן דוד שסולק מהכנס של "יש עתיד" באשקלון.

אודי דוד בן דוד צייץ בטוויטר וכתב על התקרית: "טוב תראו מה קרה הערב ותודה רבה למפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד על התרת הספקות עבור החרדים/ ביזיון.
בפוסט שכתב, הוא תיאר כיצד מנעו ממנו אנשי יש עתיד להיכנס. "חמישי בלילה. קניות לשבת ועוד המון סידורים, אישה וארבעה ילדים בבית. מועמד לראשות העיר מטעם יש עתיד מזמין אותי לאירוע עם יו"ר המפלגה יאיר לפיד.

מוודא שיש שאלות עיתונאים. אומר שכן. מסביר לו שאצליח להגיע באיחור הוא אומר שאין בעיה ואוכל גם להציג שאלות בשלב השאלות.

מתארגן, עוזב הכל. 40 דק נסיעה לכל כיוון, יוצא למלון באשקלון, הזמינו את כל התקשורת שקשורה לעיר. איך שמגיע כבר עושה צילום תמונה של השלט בכניסה (עם הכיתוב הכניסה חופשית לכולם).

עולה לקומה השנייה, בא להיכנס ובום… (כאן המקום לציין שבאופן קבוע משתדל ללכת עם כובע וחליפה, גם כשחם. גם כשאתה חרדי וגם כתב צבאי ואזורי, ממשיך בלבוש החסידי).

בחור עם חולצה של יש עתיד ניגש ושואל מי אתה. מציג את עצמי – ואז הוא שואל שוב: מי אתה, ושוב מציג את עצמי.

עורך דין מוכר מאשקלון, שמכיר אותי מעבודתי, ניגש אליו גם ואומר לו מי אני, ומצידי מראה לו גם את המיקרופון (מזכיר שזה לא רלוונטי בכלל כי בשלט כתוב שהאירוע פתוח לכולם ורבים צילמו בוידאו בניידים).

ואז הוא שואל: מה זה ביד שלך? (כאן כבר הבנתי שקורה משהו ממש חריג. אדם שמסתובב עם לפיד ולא יודע מה זה מיקרופון, מדהים). אומר לו: מיקרופון. ואז הוא שואל: מאיפה אתה – מסביר לו, רדיו דרום, תראה זה גם כתוב כאן על המיקרופון. העו"ד שהיה לידי כבר נבוך לגמרי בשבילי מהסיטואציה ההזויה.

ניגשים בזמן הזה עוד שני אנשים עם חולצת יש עתיד, הכל היה כל כך בשקט שהאנשים בפנים המשיכו לשמוע את לפיד כשהוא מרצה בפניהם.

אחד מהם הולך וחוזר ואומר לי שהדובר של יש עתיד ידבר איתי. (כבר יותר מ-5 דקות של פאדיחות בכניסה). התקשרתי אליו והוא אמר לי שלא יוכל לתת לי להקליט את הדברים של לפיד… מבינים? אירוע שהזמינו אליו תקשורת, ומאות אנשים ולי יהיה אסור להקליט. אז טוב. מכיר את הדובר וברור לי שהיתה יד מכוונת בסיפור, אז יש עתיד לא נגד חרדים? (כן חרדי שלומד תורה, עובד בשתי עבודות, קצין במילואים)". עד כאן הפוסט.

תגובות

דובר המפלגה טוען שהכינוס פתוח לציבור בלבד והעיתונאי התכוון להקליט. מועמד המפלגה לראשות העיר הודה שהוזמנה תקשורת, ומאות צילמו כל הערב. תגובת 'יש עתיד': הכנסים אינם מיועדים לתקשורת כדי לאפשר שיח פתוח וישיר עם האזרחים. במידה וכתבים רוצים לסקר את האירוע, הם מוזמנים לתאם מראש עם דוברות המפלגה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.