כ-1,000 מבני קהילת הפלשמורה בדרך לישראל

הממשלה אישרה עלייתם של 1000 מבני העדה האתיופית – בהתאם לגיור לחומרה

 

הממשלה אישרה את הצעתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון להביא לישראל כ-1000 מבני קהילת הפלשמורה שילדיהם נמצאים בישראל.

במסגרת החלטת הממשלה יוטל על שר הפנים לבחון ולאשר את כניסתם של המועמדים העומדים בתנאי כי ילדיהם נכנסו לישראל מתוקף החלטות קודמות בעניין בני קהילת פלשמורה. בהתאם להחלטה, ההורים יוכלו להביא עמם את בני זוגם וילדיהם הלא נשואים שאין להם ילדים.

משרד העלייה והקליטה יעניק לנכנסים זכויות עולה מאתיופיה כפי שניתנו עד היום בהחלטות ממשלה בענייני בני פלשמורה. כמו כן אגף הגיור יספק לנכנסים שירותי גיור.

ההחלטה הנוכחית באה בהמשך להחלטת הממשלה מס' 1911 מ-11.8.16 בנושא כניסה לישראל מטעמי איחוד משפחות לבני קהילות גונדר ואדיס אבבה והחלטת הממשלה מס' 716 מ-15.11.15 בנוגע להבאתם לישראל של אחרוני בני קהילות הממתינים בגונדר ואדיס אבבה.

שר האוצר משה כחלון, הגיב על אישור הצעת ההחלטה בממשלה להעלאת בני הפלאשמורה: "החלטת הממשלה שהעברנו היום להעלאת בני הפלאשמורה היא החלטה צודקת. האנשים היקרים האלה שיעלו ארצה בקרוב מחכים למעלה משמונה שנים להגיע לפה ולחיות עם משפחותיהם.

במגילת העצמאות כתוב ש"מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות״. בנושא העלייה אין שיקולים תקציביים, ביורוקרטיים או פוליטיים. אני מזכיר שכולנו בני ונכדי עולים ותיקים, בדיוק כמו שיהיו בני ונכדי העולים האלה. מדינת ישראל שמחה לקלוט את כל מי שזכאי לעלות ארצה ולהמשיך את קיבוץ הגלויות שלשמו קמה המדינה.
 
אני מאחל עליה מהירה ונוחה לכל העולים המיועדים, ולא פחות חשוב, שנדע לקלוט אותם לתוך החברה הישראלית.״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.