כ-300 בלניות הוכשרו על ידי המשרד לשירותי דת בתוכנית הכשרה מיוחדת

"ההכשרה 'כמים הפנים לפנים' – היא תכנית מקיפה ומקצועית . שנבנתה על מנת להעניק לבלניות ידע בתחומים משיקים לתפקידן"

כ-300 בלניות הוכשרו על ידי המשרד לשירותי דת בתוכנית הכשרה מיוחדת שמעניקה ידע מקצועי בתחומי הבריאות, הרווחה וכישורי תקשורת. "אחד התוצרים המרתקים של הכשרה זו הינו שיח העמיתות הייחודי שהתפתח בין הבלניות, המאפשר יצירת פלטפורמה מקצועית תומכת בין העובדות". אומרת מפיקת התוכנית הגב' דקלה פדידה מנהלת ההדרכה במועצות הדתיות במשרד לשירותי דת.

המשרד הפך לגוף המוביל בישראל במתן מענה בנושאים אלו, והוא משמש ככתובת למשרדי ממשלה לצד גופים מהמגזר השלישי המבקשים להסתייע בתכנים ובארגון של השתלמויות מסוג זה. מנתוני ענף ההדרכה במועצות הדתיות במשרד לשירותי דת עולה: בשנת 2017 השתתפו כ-300 בלניות בתכנית ההכשרה 'כמים הפנים אל הפנים'. שהתקיימו ב-16 מוקדים שונים ברחבי הארץ מהצפון עד הדרום.

בשבוע שעבר התקיים מפגש הסיכום אותה אירחה המועצה הדתית בתל-אביב יו"ר המועצה הדתית בתל-אביב מר אלדד מזרחי ברך את המשתתפות והודה להנהלת המשרד על תכניות ההדרכה העשירות והמגוונות אותם מפיקה הגב' דקלה פדידה.

מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס אמר :"ההכשרה 'כמים הפנים לפנים' – היא תכנית מקיפה ומקצועית . שנבנתה על מנת להעניק לבלניות ידע בתחומים משיקים לתפקידן וסל כלים מעשיים להתמודדות עם מצבים שונים בהם הן נתקלות מידי ערב בעבודתן.

הגב' מוריה פורת גראזי סמנכ"לית למינהל משאבי אנוש במשרד לשירותי דת אמרה: " אנחנו זיהינו שיש בארץ כ-900 בלניות שעובדות במועצות הדתיות, והן בעצם נפגשות יום-יום עם נשים, אנחנו צריכים לתת להן הכשרה מאוד מקיפה, כדי שהן יידעו להתמודד עם המון דברים, ביניהם גם אלימות במשפחה.

הבלנית היא לא אשת מקצוע, אבל היא צריכה להכיר אנשי מקצוע, היא צריכה לדעת איך להפנות לאנשי מקצוע, היא צריכה לדעת איך להתייחס ברגישות ועדינות לנשים" אמרה הגב' פורת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.