כ- 440,000 תלמידים פתחו את השנה במערכת החינוך החרדית

שר החינוך, נפתלי בנט, סגן השר, מאיר פורוש ומנכ"ל המשרד, שמואל אבואב,

פתחו את שנת הלימודים במחוז החרדי והודיעו:

שנת הלימודים תפתח בסימן של תכניות לאומיות – בתי הספר של החגים, חוג לכל ילד, צהרונים, בינוי של כיתות, מרחבי למידה חדשניים והמשך הטמעת רפורמת הרישוי

שר החינוך, נפתלי בנט: "כשניגשים לדברים בהידברות ובסבלנות, הדברים עובדים. התוצאות מדברות בעד עצמן, החינוך החרדי בתנופה. אני גאה בתהליכים שהחינוך במגזר החרדי עובר, הצמיחה בחינוך בהכרח תוביל על ציר הזמן לצמיחה באיכות החיים. לשמחתי, כבר ניתן לראות שינוי מבורך ואנו נוסיף להשקיע בכך מאמץ ומשאבים. נמשיך לקדם את הציבור החרדי, ולהוביל חינוך איכותי ושוויוני לכל ילדי ישראל. כולם ילדינו".

עוד אמר בנט למנהלים: "החברה הישראלית מורכבת ממגזרים, דעות ואנשים שונים – וזו תמצית היופי שבה. אני אוהב את השוני והמגוון. עלינו לזכור שוויכוחים בתוך המשפחה הם רצויים ובריאים, כל עוד זו תמיד נשארת משפחה. בעת האחרונה החבר הישראלית מתמודדת עם קיטוב הולך וגובר, והתרופה לבעיה הזו היא אחדות ופיוס דרך החינוך. לכן, החלטתי ששנת הלימודים הקרובה תתקיים בסימן "אחדות ישראל". אני שר החינוך של 2.3 מיליון תלמידים. אני אוהב את כולם באותה מידה. לכל ילד במדינת ישראל מגיע חינוך מצוין והזדמנות הוגנת".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "אנחנו פותחים את שנת הלימודים בשורה של בשורות גדולות ומשמעותיות. לצד התכניות הלאומיות הגדולות – בתי הספר של החגים, חוגים ובתי הספר של החופש הגדול, נמשיך את הרפורמה של מתווה הרישיונות, נשנה את מרחבי הלמידה ונגדיל את המשתתפים בתנועות נוער. לאורך שנת הלימודים האחרונה ערכתי מאות סיורים מקצועיים במוסדות חינוך חרדיים, קיימתי עשרות שולחנות עגולים עם מנהלים כדי ללמוד מקרוב על הצרכים של המנהלים ולעשות את ההתאמות הנדרשות במערכת כדי לקדם את התלמידים. המנהלים של המגזר הם מנהיגי החינוך ומובילי העשייה החינוכית. הם אלה אשר יכריעו את עיצוב פניה של המערכת, ולכן ההשקעה בהם חשובה לעין שיעור. אני רוצה לאחל למנהלים, למורים, לתלמידים ולהורים שנת לימודים מוצלחת ושנה מבורכת.

שר החינוך, נפתלי בנט, סגן השר, מאיר פורוש ומנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, פתחו את שנת הלימודים תשע"ט במחוז החרדי. בכנס שהתקיים לרגל השנה החדשה השתתפו מעל 300 מנהלים, מנהלי אגפי חינוך, מנהלי בעלויות ומפקחים מהמגזר. הכנס נערך תוך כיבוד ואמון מלא בין הנהגת המשרד למנהיגי מערכת החינוך החרדית. עוד טרם החל הכנס סיירו השר והמנכ"ל בתערוכה שהקימו ילדי בתי הספר. הם נחשפו למיצגים רבים בתחומי הבריאות, הקיימות והבטיחות. בעניין הבטיחות יצויין כי מערכת החינוך החרדית תעסוק בנושא לאורך כל שנת הלימודים כדי להגביר את המודעות לחשיבות הנושא ולהעניק בידי התלמידים כלים להימנעות מסכנות שאורבות בדרך או בטיולים.

עם פתיחת הכנס ציין שר החינוך בנט, כי בעת האחרונה החברה הישראלית מתמודדת עם קיטוב הולך וגובר, והתרופה לבעיה הזו היא אחדות ופיוס דרך החינוך, ועל כן הוא החליט שהנושא שילווה את כלל מערכת החינוך בתשע"ט הוא

"אחדות ישראל". הוא הוסיף, כי בהיותו שר חינוך של כ- 2.3 מיליון תלמידים הוא רואה עצמו מחוייב לכולם באותה מידה. הוא הוסיף כי לכל ילד במדינת ישראל מגיע חינוך מצוין והזדמנות הוגנת. בתוך כך, במסגרת הנושא השנתי המערכת תשים דגש על המשפט: "שמירת אחדות, שומרים על ייחודיות". בתי הספר בנושא בשני צירים מרכזיים:

§ חיים בשותפות במדינת ישראל – אחדות בין כל מרכיבי החברה הישראלית

§ עמיות יהודית – שייכות לעם היהודי וקשר עם יהודי התפוצות

במהלך הכנס פרסו שר החינוך והמנכ"ל את תכנית העבודה, ההשקעות, המיזמים והפעולות שילוו את מערכת החינוך החרדית בשנה הקרובה, בהם:

§ המשך הרפורמה של מתווה הרישיונות אשר הביא למהפכה בעבור בתי הספר וגני הילדים. במסגרת המתווה החדש, לראשונה מעל ל – 50% מבתי הספר במחוז החרדי קבלו רישיונות 'ירוקים' בתוקף ל- 5 שנים. המשרד ממשיך עם המתווה.

§ שילוב "חוג לכל ילד", ממנו ייהנו כ- 5,000 תלמידים בעלות מסובסדת.

§ פתיחת "בתי ספר של החגים" בה צפויים לקחת בשנה הקרובה כ- 55,000 ילדים בחנוכה ופסח.

§ המשך הפעלת "בתי ספר של החופש הגדול" – כ- 20,000 ילדים צפויים להצטרף השנה לבתי הספר של החופש הגדול.

§ פתיחת מסגרות הצהרונים, בהן ישתתפו כ- 30,000 ילדים.

§ המשך הרפורמה "סייעת שנייה" בגני הילדים. השנה יפעלו 1,880 סייעות (סייעת שניה) בגני ילדים ו- 80 גננות מובילות.

§ בינוי M21 – נבחרו 106 בתי ספר בהם מוקמים בימים אלה מרחבי למידה חדשניים.

§ מרכזי פסגה חדשים: בירושלים, מודיעין עלית, אשדוד, ביתר עלית, אלעד ורכסים יפתחו מרכזי פסגה חדשים.

§ הרחבת מספר החניכים בתנועות וארגוני הנוער במחוז החרדי: השנה צפוי לגדול מספרם של החניכים בשיעור של כ- 18% (מ:125,081 ל- 147,968).

§ המשך צמצום הנשירה באמצעות פתיחה של כ – 101 כיתות מיזם טכנולוגי, 97 כיתות מב"ר, 77 כיתות אתגר, מרכזי למידה יישוביים, 17 מח"טים, 30 מוסדות בתוכנית שלבים ו- 810 נערים בתוכנית "חנוך לנער".

בנט הודה למשתתפים ואמר: "אני מסתכל על החינוך במחוז החרדי ורואה מחוז בצמיחה מתמדת, עוד ועוד פרויקטים ועשייה מסביב לשעון של צוותי חינוך מסורים ואיכותיים למען כל תלמידה ותלמיד. אני גאה להיות שר החינוך שלכם. נמשיך להוביל מהלכים משמעותיים למען חינוך דור העתיד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.