מאות חרדים גוייסו למילואים, עשרות נכנסו להילחם בעזה

מאז אתמול עשרות חיילים חרדים נוספים המשתייכים לפלוגת 'מגיני הנגב' של הנח"ל החרדי הוקפצו לעזה. חיילים אלה מצטרפים לעשרות החיילים החרדים הפועלים כבר ברצועה מאז תחילת מבצע 'צוק איתן'.

מאז אתמול עשרות חיילים חרדים נוספים המשתייכים לפלוגת 'מגיני הנגב' של הנח"ל החרדי הוקפצו לעזה. חיילים אלה מצטרפים לעשרות החיילים החרדים הפועלים כבר ברצועה מאז תחילת מבצע 'צוק איתן'.

בתוך כך כ-500 חיילי מילואים חרדים המשתייכים לגדוד מילואים 'נצח יהודה' של הנח"ל החרדי גוייסו מאז אתמול במסגרת הגיוס האחרון של 16 אלף חיילים נוספים. החיילים יתגברו את פעילות החיילות הסדירים בגזרות השונות בכדי שהאחרונים יוכלו לרדת לעזה ולתגבר בה את הכוחות. במסגרת זו יוצבו החיילים בגזרת מנשה החולשת על הערים ג'נין וטולכרם.

החיילים החרדים של פלוגת 'מגיני הנגב' אמונים בדרך כלל על אבטחת בסיס חיל האוויר בנבטים ולפיכך הם גם משוייכים אל החייל. במסגרת זו תפקידם לאבטח את הבסיס הצה"לי מפני חדירות מבחוץ וכן למנוע פגיעה בנכסים אטסטרגיים בתוך הבסיס, הנחשב כיום לאחד החשובים לחיל האוויר.

כזכור, מאז תחילת המבצע עשרות חיילים חרדים מגדוד הנח"ל החרדי נכנסו לתוך עזה בכדי להשתתף במאמץ המלחמתי במסגרת מבצע 'צוק איתן'. בין החיילים שנכנסו פנימה עד אתמול, חיילים שנמצאים בימים אלה בקורס קצינים, חיילים בקורס מפקדי כיתות (מ"כים) וכן חיילי מילואים של הנח"ל החרדי המשרתים ביחידות נוספות.

בעמותת הנח"ל החרדי, המלווה את החיילים במהלך שירותם, שבים ומבקשים מבני הישיבות והכוללים להמשיך ללמוד לזכותם של כל חיילי צה"ל. "אנחנו נמצאים ברגעים בהם האחדות בין הלוחמים ללומדי התורה היא חשובה מאין כמוה" אומרים בעמותה.
גבריאל דבוש חייל חרדי

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שימו לב למילות האופנה החדשות: "הפסקת אש הומנטירית" ו"המלחמה במנהרות" שני מילים אלו אמורות להריגע אותנו ואת כאבנו על מות מיותר ומטופש של חיילים……. האחד בא לתת למנהיגנו המהססים והפחדנים סולם לרדת המעץ עליו טיפסו ברוב גאוותם והשני בא לתת תירוץ טוב (גם מפחד) למה צריך להסתפק ב"חיסול המנהרות" ולא ב"חיסול החמאס". ונתקיים בנו "ונתתי נעריהם שרים ותעלולים ימשלו בם". זהה שקורה כשנלחמים בד' ובעולם התורה ובלומדיה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מה צריכים אנו לכוון בברכת המינים, ומה הביאור ב "וכל המינים כרגע יאבדו", מי הם הנכללים בגדר מינים. עוד אשאל את אשר על לבי, החופשיים הציונים-הכופרים בד' ובתורתו של ימינו באיזה גדר הם?

  ביאור הברכה מבואר במפרשים: כי וכל המינים כרגע יאבדו הכונה היא על אלו הכופרים בהשי"ת. והדבר ידוע את אשר מרן זי"ע זעק והתריע פעמים רבות כי בברכת "ולמלשינים" נכללים הציונים, כפי שכותב במר לבבו (ויוא"מ סי' קפב) בזה"ל, היכא שהמדובר הוא ממינים ואפיקורסים מפורסמים וגם מסיתים ומדיחים שמעבירים מאות אלפים ורבבות מישראל מהתורה הקדושה וממלאים כל העולם במינות ואפיקורסות
  רחמנא ליצלן וכו', עליהם לא נאמר בשום מקום ללמד עליהם זכות. אף בתפלה בלחש בינו לבין קונו, שהרי אדרבה תקנו חכמינו ז"ל ברכות כח: ברכת ולמלשינים בשבילם, עכל"ק

  וחוזר על הדברים בספרו על הגאולה סימן ס"ח בזה"ל: וזה וודאי "שהציונים" והמינים של זמנינו מסיתים את ישראל לשוב מאחרי ד' הרבה יותר מאפיקורסים בימי ר' גמליאל –שעליהם נתקן ברכת המינים – ע"כ.

  וכאשר אנו מתפללים ברכת ולמלשינים אנו מכוונים עליהם בכלליות כי כל אלו שהם בגדר מינים יאבדו מהר מהר מהר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב