כ-77% מהרשויות המקומיות יפעילו בפסח הקרוב את "בתי הספר של החגים"

תכנית גובשה על ידי שר החינוך, נפתלי בנט, על רקע המצוקה הגדולה של ההורים בישראל

199 רשויות מקומיות נרשמו עד עתה (מתוך 256 רשויות) לקול קורא שפרסם משרד החינוך (מצב קובץ הרשימה המעודכנת להערב) להפעלת "בתי הספר של החגים" והן תפעלנה את המסגרות כבר בפסח הקרוב. מדובר בכ- 77% מכלל הרשויות המקומיות, כאשר עוד 38 רשויות אשר הביעו עניין להצטרף לתכנית אמורות להשלים את הרישום שלהן במהלך היממה הקרובה. 10 רשויות טרם ביצעו רישום.

המשרד פועל לסייע בגיוס של כח האדם –כגון: סטודנטים, מתנדבי השירות הלאומי, מורים, גננות, סייעות, מד"צים, מכינות קדם צבאיות ומתנדבי שנת שירות.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "אנחנו פועלים ללא לאות כדי להבטיח שילדי ישראל יחלו כבר בפסח הקרוב להנות ממסגרות של בתי הספר של החגים, בהובלתו של שר החינוך בנט, ולשהות בשעות הפנאי במסגרת חינוכית עשירה ואיכותית. לפי שעה, קצב ההתקדמות משביע רצון, אולם אנחנו רוצים לוודא כי רוב מכריע של הרשויות יירשמו לקול הקורא". נותרו עוד 24 שעות לסגירת הקול קורא, ואני מזמין את הרשויות שעדיין לא ביצעו רישום לנצל את חלון ההזדמנויות האחרון".

כזכור, התכנית גובשה על ידי שר החינוך, נפתלי בנט, על רקע המצוקה הגדולה של ההורים בישראל, שנאלצו לבחור בין העבודה לבין הילדים בחופשות. התכנית "בתי הספר של החגים" מעניקה פתרון יסודי לבעיית הפער בין חופשות התלמידים לאלו של ההורים ונותנת מענה חינוכי ואיכותי לפוטנציאל של כמיליון תלמידים. זאת ועוד היא חוסכת למשפחה כ- 1,000 ₪ בשנה. זוהי בשורה גדולה וחשובה עבור ציבור ההורים.

בשנת הלימודים הבאה, תשע"ט, התכנית תפעל חמישה ימים בחופשת חנוכה וחמישה ימים בחופשת פסח.

הרחבה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.