כ-80 עצורים בחשד להסתה בפייסבוק

בניסיון להילחם בהסתה הגוברת ברשתות החברתיות פתחה המשטרה במבצע מעצרים רחב כדי למגר את התופעה{נלחמים בהסתה}

נלחמים בהסתה ברשת: כחלק מההבנה שהרשתות החברתיות, בראשן פייסבוק וטוויטר, מהוות את הפלטפורמה שמניעה יותר מכל את גל הטרור הנוכחי, העלו במשטרה ובפרקליטות את רף המאמצים לבלימת ההסתה המשתוללת באינטרנט בכלל וברשתות החברתיות בפרט.

בשבועות האחרונים נעצרו כ-80 חשודים בכתיבת דברי הסתה לאלימות וטרור בפייסבוק נגד יהודים. בין היתר, מדובר בפוסטים הקוראים לביצוע פיגועים או תומכים במבצעי פעולות טרור. המעצרים בוצעו באישורו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין.

החשודים נעצרו בתום פעילות של יחידות הסייבר המשטרתיות, שתכליתן לאתר מפגעים פוטנציאליים ברשת. חלקם נעצרו גם בעזרת מידע שמעביר השב"כ למשטרה. עד כה נעצרו שלושה אזרחים ישראלים במעצרים מנהליים בעקבות התבטאויות בפייסבוק, בהן נכתב כי בכוונתם לבצע פיגוע.

במגזר הערבי טוענים כי מדובר בהתנהלות לא דמוקרטית של המשטרה, מאחר ורבים מן העצורים פרסמו דברים שעומדים – לטענתם – בכללי חופש הביטוי.

כזכור, משרדי פייסבוק בישראל כוסו לפני כשבוע בכתובות גרפיטי שעליהן נכתב "דם על ידיכם" – זאת במחאה על כך שעמודים רבים המעודדים אלימות נגד יהודים וישראלים לא מוסרים מהרשת החברתית הפופולארית בעולם. צפו


(באדיבות רשת)

"פייסבוק לא מסירים עמודי הסתה שקוראים לרצח של ישראלים. הם לא אוהבים להוריד את העמודים הללו כי ככל שיש יותר רעש וצלצולים, אנשים נמצאים יותר זמן באתר וזה שווה להם כסף. החלטתי לצאת בקמפיין נגדם כדי להבהיר שהדם שלנו על הידיים שלהם", טמא יוזם המחאה, רותם גז.

גז, שמתכוון להסגיר עצמו למשטרה, הוסיף: "החלטנו לעשות את זה כי אי אפשר לכתוב לפייסבוק שום דבר על הוול, אז העברנו את המחאה לוול (הקיר) הפיזי, האמיתי שלהם, מחוץ לרשת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.