לאור יום: כך שיגרו החמאס מטח רקטות לעבר ישראל

הביזיון נמשך: לאחר התגובה הרופסת של צה"ל – החמאס מפרסם סרטונים שמתעדים את שיגורי הרקטות והפצמ"רים לישראל. בסרטון נראים השיגורים לאור יום.

החמאס מפרסם סרטונים שמתעדים את שיגורי הרקטות והפצמ"רים לישראל. בסרטון נראים השיגורים לאור יום. מטח אחר מטח, באין מפריע – לעבר יישובי הדרום.

בחמאס טוענים כי הצליחו למנוע מישראל לשנות את כללי המשחק, וציינו את העובדה כי לא היו פצועים בתקיפה הצה"לית, וכי התקיפה לא פגעה במשגרי רקטות – מה שהביך את ישראל.

דובר פתח ברצועת עזה, עאטף אבו סיף, קרא לקהילה הבינלאומית להתערב כדי להבטיח את יישומה של הרגיעה שהושגה עם ישראל, וכן גינה את הארגון השולט ברצועה על כך שבעוד שהוא חותר להשגת רגיעה ופיוס עם ישראל, הוא מסרבת להשלים את תהליך הפיוס עם פתח ולאפשר לממשלת הרשות הפלסטינית ליטול את סמכויות השלטון ברצועה.

מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר בהשתלמות מפקדים שנערכה היום התייחס לתקיפה. ״אנחנו תקפנו מטרות מאוד ערכיות, מאוד חשובות שחיכו הרבה זמן להזדמנות שלהן, ואני חושב שבנקודת הזמן הזו יש פה הישג מאוד גדול לנו בהקשר הזה. מצד שני צריך להגיד שיש לא מעט מטחים שנורו לכיוון המוצבים שלנו. רוב הרקטות או יורטו ע״י כיפת ברזל או נפלו בשטחים פתוחים. עדיין מורתעות עמוקה של ארגוני הטרור והחמאס וכפי שאמרתי בתחילת דבריי חוסר רצון (שלהם) להגיע למערכה רחבה.״

מוקדם יותר, לאחר יממה שקטה שבה נצרו ארגוני הטרור את המשך הירי לעבר ישובי עוטף עזה, פיקוד העורף הורה היום (רביעי) לתושבים לחזור לשגרה. החל מהשעה 18:00 יבוטלו כל ההגבלות שהוטלו על התכנסויות ומפגשים בעוטף עזה ובדרום.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (רביעי) למתיחות בעזה. "שלטון החמאס וג'יהאד האסלאמי אחראי להסלמה"' , אמר ראש הממשלה בגבעתיים בטקס לציון 70 שנה לחללי הספינה אלטלנה. לדבריו, "עזה ספגה את המכה הקשה ביותר זה שנים".

ראש הממשלה איים על ארגוני הטרור: "אינני מפרט את התוכניות שלי משום שאינני רוצה שהאויב יידע מה צפוי לו. דבר אחד ברור להם – כשהם מנסים אותנו הם משלמים מיד ואם ימשיכו לנסות אותנו הם ישלמו הרבה יותר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.