לאחר אסון הגז תושבים בוכים בדמעות: "אנו חסרי אונים, נשארנו בלי בית" I הטכנאי ששוחרר בראיון: "מצפוני נקי" – (וידאו)

כבר עבר יותר מיממה מאז האסון הנורא שהרעיד את תושבי האיזור בגילה, הסובלים מכל הם דיירי הבנין שבו אירע פיצוץ הגז שהרעיד את ביתם, מאז הם מסתובבים בין ההריסות, כשהם אוחזים בשקיות מלאות בשמיכות, באוכל ללא שיידעו מה יעלה בגורלם, וללא קורת גג לראשם.

השכנים האומללים אומרים בצער: "עד יום חמישי יש לנו סידור של הרווחה בבית מלון בגילה ומיום ראשון אין לנו פתרונות. שר הרווחה אמר שאי אפשר לשפץ את הבניין, צריך להרוס אותו, איפה אנחנו נהיה?, מיום ראשון אין לאף אחד פתרון ואף אחד לא מסביר לנו מה לעשות. אין תשובות".

שכן בשם שאול מספר על התנאים האיומים: "הלילה ישנו בלי חלונות ובלי כלום, גם אין גז לבשל. היו פה ראש העיר וסגן ראש העיר ואמרו שזאת לא בעיה שלהם".

התושבת סיגי שנותרה ללא בית בוכה בדמעות: "שראש העיר יבוא עכשיו וייתן תשובות, הוא נתן לנו בית מלון עד יום ראשון בבוקר, יופי אבל מה הלאה? "שיבוא לא כשכל התקשורת פה".

סיגי נותרה בלי בית ולא יודעת מה תעשה. "אין לנו בית, אמא שלי אפילו לא מבינה את גודל האסון, היא שואלת אם ניקיתי את הבית כדי שהיא תבוא. לאיזה בית היא תבוא?", זעקה. "אני כבר בהתמוטטות עצבים מה נראה לכם שזאת הצגה?".

מה שברור שהם יאלצו לנהל מאבק לא פשוט לזכות בסיסית של קורת גג לראשם, יצויין כי לפני שעות קיים המנהל המקומי אסיפת תושבים באחד המתנ"סים באזור בניסיון להתאגד משפטית ולפעול באופן מסודר אל מול הרשויות.

בתוך כך הטכנאי החשוד בגרימת אסון פיצוץ בלון הגז שוחרר ממעצר ובראיון למצלימות הוא אומר כי מצפונו נקי, וכי הוא לא אשם כלל כי הוא יכל להיפגע בעצמו, "אני מרגיש בסדר גמור, המצפון שלי נקי – פעלתי לפי הנהלים. אני משתתף בצער המשפחות. הלוואי והייתי מקבל את הקריאה לדירה שבה הייתה הדליפה. יכולתי גם אני להיפגע בעצמי, אבל הגעתי לדירה אחרת ועשיתי את הבדיקה כהלכה". אמר.

על הבילבול והאנדרלמוסיא בקרב התושבים – וידאו באדיבות רשת

צפו בדברי הטכנאי ובכתבה במהדורה המרכזית – באדיבות רשת

חבירו של הטכנאי בראיון לעודד בן עמי – וידאו באדיבות רשת

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. א"א לראות את הסרטונים באדיבות רשת באינטרנט רימון, תחליפו אותם…

    בובתית |
    הגב