לאחר גינוי השר אריאל: גם במשרד החקלאות עובדים בשבת(וידאו)

השר אורי אריאל זעם בשל עבודות הרכבת בשבת האחרונה – אולם גם במשרדו שלו מתבצעות מדי שבוע משמרות במהלך השבת. למעשה, עובדים שאינם מעוניינים לעבוד בשבת נאלצים לחתום על מסמך בו הם מצהירים כי הם שומרי מצוות. השר אריאל: "בעקבות הפנייה הוריתי למנכ"ל המשרד לבחון ביטול המשמרות בשבת"

השר אורי אריאל זעם בשל עבודות הרכבת בשבת האחרונה – אולם גם במשרדו שלו מתבצעות מדי שבוע משמרות במהלך השבת. למעשה, עובדים שאינם מעוניינים לעבוד בשבת נאלצים לחתום על מסמך בו הם מצהירים כי הם שומרי מצוות. השר אריאל: "בעקבות הפנייה הוריתי למנכ"ל המשרד לבחון ביטול המשמרות בשבת".

רק אמש הודיע השר אורי אריאל מהבית היהודי כי יפנה לראש הממשלה, בדרישה לערב את הרבנות הראשית בקביעה האם העבודות אכן כרוכות בפיקוח נפש: "השבת אינה דבר אישי, אלא עניין עקרוני מאוד. שמח שאנחנו מתנגדים לחילולה".

(באדיבות רשת)

בערוץ 2 דווח הערב כי משרד החקלאות עצמו מעסיק עובדים בעיצומה של השבת למרות שאינם מעוניינים בכך, השר אריאל הגיב כי בעקבות פרסום הדברים הורה לבחון את ביטול משמרות העובדים בשבתות.

מחר ככל הנראה תקום ועדה שתפקידה להדק את התאום בין משרד התחבורה לסיעות החרדיות. בראש הוועדה יעמוד ראש סגל לשכת ראש הממשלה, והיא תכלול את מנכ"לית משרד התחבורה, מפכ"ל המשטרה, ושרי הסיעות החרדיות או נציגיהם.

שר התחבורה ישראל כץ נזף אמש במנכ"ל רכבת ישראל בועז צפריר על שהפעיל צוותי צילום ורחפנים במהלך העבודות על תחנת השלום בתל אביב בשבת. בפעילות זו חרג צפריר מהסיכומים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו והמפלגות החרדיות, שקבעו כי במהלך השבת יתבצעו אך ורק עבודות שדחייתן מהווה סיכון חיים, וכי היתר ייעשה בימי חול. לפי גורמים המעורים בפרטים, "צפריר התחייב כי הדבר לא יחזור על עצמו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.