סוגיית "הדרת נשים" ממשיכה לצבור תאוצה • דו"ח מיוחד מחייב את "קול ברמה" תחוייב להעסיק שדרניות • חברה קדישא לא תוכל למנוע הספדן של נשים על מות יקיריהן • ומי יפקח על הנעשה באוטובוסים

כזכור פרסמנו כי משרד התחבורה החליט להעניש את חברת אגד על שנהגה לא התערב במהלך התקרית עם נועה קנטמן, האישה שהתלוננה כי פגעו בה וקיללו אותה לאחר שלא עברה לצד הנשים באוטובוס המהדרין. קנטמן הגיעה לישיבת הועדה המיוחדת שדנה בנושא.

וכעת זה כבר עובר לטיפול מסוג אחר, משרד התחבורה הודיע כי ימנה נשים פקחיות שתשגחנה על הנעשה באוטובוסים החרדיים, שחלילה הדרת הנשים לא תמשך.

כמו כן עבור הוועדה נגד הדרת הנשים הוכן דו"ח שבו סוכם על הפעלת הפקחיות באוטובוסים, השמעת נשים בתחנת קול ברמה החרדית, תחודש הפעלת קו חם עשרים וארבע שעות ביממה למניעת הדרת נשים במשרד התחבורה

עקב עיכוב שחל בהגשת הדו"ח אמרה השרה לימור לבנת: "מדובר בעיכוב בלתי סביר ובלתי מידתי, בלשון המעטה, אשר פוגע ביישום חלק גדול של המלצותיו של הצוות הבין-משרדי ומאפשר להדרת הנשים להתעצם ולהתפשט. התלונות בלשכתי וברשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה הולכות ונערמות. יש להפסיק מצב זה לאלתר – אי אפשר להפקיר יותר את זכויות הנשים בישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.