עיתוני העולם כותשים את ליברמן

בשעה שליברמן התפלל בכותל המערבי בעולם סיקרו את השבעת ליברמן לתפקיד שר הביטחון. "אינדיפנדנט": "תהליך השלום מת". "אקונומיקס טיימס": "אג'נדה אנטי-ערבית" AFP: "לאומן קיצוני. {"אולטרה-לאומן" }

בעולם מודאגים ממינוי ליברמן לתפקיד שר הביטחון:  כמה שעות לאחר שאביגדור ליברמן הושבע לתפקיד שר הביטחון ועלה להתפלל בכותל המערבי  כלי תקשורת מערביים ציינו לרעה את עברו של ליברמן.

סוכנויות הידיעות הגדולות דיווחו כי  "מדובר כלל הנראה בממשלה הימנית ביותר אי פעם בישראל",  כלי תקשורת אחרים החלו "לספור לאחור" לקראת חיסול הנייה.

סוכנות AFP, הציג את ליברמן כ"אולטרה-לאומן" ובעל קו תקיף (Hardliner): במהלך הסיקור הזכירו את התבטאויותיו של ליברמן  לחסל את הנייה בתוך 48 שעות אם לא יחזיר את השבויים וגופות החיילים.

עוד ציינו כי נתניהו הקים "ככל הנראה את הממשלה הימנית ביותר בתולדות ישראל", לאחר שבועות של מחלוקת ואינטריגות.

סוכנות AP, הדגישה את הדברים שאמר ליברמן בעד פתרון שתי המדינות. רשת CNN ציינה כי המהלך מהווה "תנודה חזקה ימינה עבור ממשלת נתניהו".
באינדיפנדנט הבריטי נכתב כי לאחר הרחבת הממשלה, "השמאל תלוי על חוט השערה". וכי נתניהו הכניס את ליברמן "כדי לחזק את התמיכה בממשלתו המעורערת. ליברמן מהווה פחות איום מבפנים – הוא שומר את חבריו קרובים ואת אויבו קרוב יותר".

באתר הבריטי כתבו עוד כי "האיש שעומד כעת בראש הצבא הוא מתנחל שרוצה להרחיב את התנחלויות ונשבע בעבר שלא תהיה מדינה פלסטינית, רוצה לכבוש את עזה, לגרש את ערביי ישראל ואיים לפוצץ את סכר אסואן במצרים".

 

בסוכנות הידיעות הרוסית RT כינו את ליברמן "שר המלחמה החדש של ישראל" וטענו כי ישראל "נטשה כל שאיפה אמיתית לשלום, לפחות עם הפלסטינים". כתבת הסוכנות, צינה כי "ליברמן הוא יקיר הימין שירצה להשמיד כל איום לישראל. הוא בן אמיתי של ישראל, שמעדיפה ניצחון על כל מטרה אחרת. ליברמן הוא תולדה של אידיאולוגיה פוליטית שמעוגנת במלחמה, עליונות אתנית ופלגנות. איזו אלימות שלא הכרנו עד כה יכול האיש הזה לבשל?".

 

אתמול, 55 חברי כנסת תמכו במינויו של ליברמן, לעומת 43 בלבד שהתנגדו: בתום הדיון השמיע ליברמן אמירות מפויסות והביע תמיכה בפתרון שתי המדינות: "ביוזמת השלום הערבית יש אלמנטים חיוביים", הוא ציין.

נתניהו הדגיש לאחר השבעת ליברמן "אני מבקש להבהיר שאני מחויב להשיג שלום עם שכנינו הפלסטינים ועם כל שכנינו. יוזמת השלום הערבית כוללת מרכיבים חיוביים שיכולים לסייע לשקם משא ומתן קונסטרוקטיבי עם הפלסטינים. אנו מוכנים לקיים משא ומתן עם מדינות ערב על היוזמה. למטרה זו אנו מקדמים בברכה את נאומו האחרון של נשיא מצרים א-סיסי והצעתו לקדם שלום וביטחון באזור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.