לאחר החרם: מגעים בין יו"ר הקואליציה לאופוזיציה

יו"ר הקואליציה אמסלם: "נחצו קווים אדומים בין אישיים שאינם ראויים וכלל לא מכבדים, בטח לא את זה של הכנסת"

בעקבות הטענה כי הקואליציה מתנגדת לכל הצעות החוק של האופוזיציה, הן בועדת שרים לחקיקה והן במליאה, התייחס יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם הבוקר לדברים ואמר: "התנהלותה של האופוזיציה בחודשים האחרונים מזכירה את טענת  הקוזק הנגזל. נחצו קווים אדומים בין אישיים שאינם ראויים וכלל לא מכבדים, בטח לא את זה של הכנסת".

אמסלם המשיך ואמר: "זה התחיל מכך שבאופוזיציה מרחו ובזבזו זמן כנסת יקר על תרגילים פוליטיים קטנים  ומיותרים, מה שגרם לעומס רב בקידום החקיקה. המשיך עם מדיניות הקיזוזים הנוקשה של האופוזיציה לאחר שסירבו לקזז את חה"כ גליק ויוגב בזמן שהם יושבים שבעה על יקיריהם.

"הגדילו לעשות עם התרגיל הלא אנושי בזמן לווית הרב שבח הי"ד, אז משכו את כל ההסתייגויות למרות שהוגדר מראש זמן דיבור על החוק במליאה וזאת בידיעה כי ישנם מספר חברי כנסת ושרים מהקואליציה שמשתתפים בלוויה".

לסיום אמר יו"ר הקואליציה כי "כידוע, בכנסת ישראל יש באופן קבוע עומס חקיקתי  כך שלא תמיד מצליחים לקדם בזמן סביר חלק נכבד מהם. היות והתנהלותם בחודשים האחרונים החמירה סוגיה זו, החלטתי להעדיף קידום חקיקה קואליציונית, שהיא לא פחות חשובה מחוקי האופוזיציה.

"כל עוד ימשיכו באופוזיציה לנהוג כך, נמשיך במדיניות זו. חשוב לציין שבשבוע שעבר שוחחתי על כך ארוכות עם ח"כ שלח והבהרתי את עמדתי בנושא. סוכם כי נקיים בהקדם פגישה עם ראשי האופוזיציה, על מנת לנסות ולהגיע להסדר ראוי ואנושי להתנהלות מכובדת בין שני הצדדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.