לאחר המקרה המזעזע: חוק חדש ביוזמת מרגי ובן צור

בצל האירועים החריגים במעונות הגיל הרך: יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ יואב בן צור וח"כ יעקב מרגי יזם את "חוק המטפלות"

בצל האירועים החריגים במעונות הגיל הרך: יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ יואב בן צור וח"כ יעקב מרגי יזם את "חוק המטפלות",
אשר יחייב את צוותי החינוך לגיל הרך לעבור בדיקת כשירות תקופתית. ח"כ בן צור: "אני מצפה מ-120 ח"כים לחתום על החוק ולתמוך בו".

בצל האירועים החריגים במעונות הגיל הרך שכללו את הריגת הפעוטה, יסמין וינטה ועוד שורה של מקרי אלימות קשים מצד גננות, סייעות ומטפלות כלפי פעוטות, יזם יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ יואב בן צור, את "חוק המטפלות", אשר יחייב את צוותי המעונות לעבור בדיקת כשירות תקופתית ואבחון פסיכולוגי שוטף, כתנאי לקבלת רישיון עבור הפעלת המעונות.

יצוין כי ההחלטה על קידום החוק התקבלה לאור ניסיונו המקצועי של ח"כ בן צור בתחום החינוך, הערכתו הרבה לעוסקים בשליחות החינוכית וכוונתו לקדם חקיקה נוספת שתוביל לשיפור בשכרן ובמעמדן של הסייעות והמטפלות בגני הילדים.

לדברי ח"כ בן צור: "ריבוי המקרים החריגים צריך להדליק נורה אדומה אצל כולנו ולהוביל לרפורמה מקיפה בכל נושא הטיפול בגיל הרך, מחד העלאת שכר ומאידך הגברת הפיקוח על העוסקים בחינוך הגיל הרך. אין לי כל כוונה להתרגל לכותרות הזוועה האלו ואני מאמין שבדיקת כשירות תקופתית, אשר תלווה ע"י פסיכולוגים מוסמכים, תצמצם באופן משמעותי את מקרי ההתעללות ותפלוט מן המערכת את אנשי החינוך שאינם כשירים. אני מצפה מ- 120 ח"כים לחתום על החוק הזה ולתמוך בו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.