לאחר הסערה: מנכ"ל אורנג' העולמית משיב: "זאת לא החלטה פוליטית, אני אוהב את ישראל" (וידאו)

סטפן רישאר מנכ"ל חברת התקשורת העולמית שהצהיר על ניתוק הקשרים העסקיים עם חברת פרטנר בישראל לא מתרגש מהסערה – ולא מתחרט. "לא רוצים מפעילה שמשתמשת בשם שלנו ואין לנו שליטה עליה". צפו

בריאיון ל"לה-מונד" הצרפתי, אמש, הדגיש סטפן רישאר כי מה שאמר בקהיר שלפיה אם היה יכול היה מפסיק את פעילות החברה בישראל "כבר מחר" אין לה שום קשר או נגיעה לפוליטיקה. כשנשאל אודות הודעת החברה על כוונתה להפסיק את ההתקשרות עם פרטנר הישראלית. עם זאת – הוא לא מתנצל.

רישאר אמר כי עד כה "החברה (פרטנר) הישראלית אמנם משתמשת בשם שלנו, אבל לנו אין שליטה על זה", והבהיר שאינו רוצה להיות קשור בחברה שאין לו שליטה עליה. רישאר ציין כי במקרה של פרטנר, ההסכם עם פרנס-טלקום (אורנג' העולמית) מתקיים עד 2025.

"הנקודה היא שכפי שאתה יודע אורנג' טלקום אינה פועלת בישראל. מעולם לא היינו בישראל, ואולי חבל שזה ככה. למעשה יש לנו חברה מקומית שנקראת פרטנר, שמשתמשת במותג שלנו אורנג'. זהו הולך אחורה לשנות ה-90, עוד לפני שפראנס טלקום קנתה את אורנג'. זה חוזה שנחתם בעבר".

"הנקודה השנייה היא שאורנג' פועלת ב-29 מדינות. כשאני אומר פועלת, אני מתכוון לשירותי טלקום. המדינות שלנו הייתה תמיד לא לתת רישיון למותג שלנו אורנג', כי אנו חושבים שהמותג שלנו הוא ליבת העסק שלנו בתחום הטלקום, ולכן העיקרון שלנו הוא לתת רישיון למותג. לדוגמה, כשמכרנו פעילות בחברה כפי שהיה בשוויץ לפני שלוש שנים – הפסקנו את השימוש במותג, אם יש בעלים חדשים של החברה. במקרה כזה אנו לוקחים את המותג, זו המדיניות שלנו".

סטפן סיפר כי לפני כמה שנים התחיל משא ומתן בין אורנג' לבין חברת פרטנר על מנת לקבוע סטנדרטים להסכם. "תמיד אמרנו לפרטנר שהמדיניות שלנו היא לא לתת רישיון למותג, כי אנו לא עושים את זה באף מקום אחר בעולם. אין לזה שום קשר לישראל, אנחנו משקיעים כסף ביוזמות חדשנות בישראל, אנחנו חברים של ישראל, אין לזה שום קשר למחלוקת פוליטית שאני לא רוצה להיכנס אליה. זו נקודה מסחרית בלבד שנוגעת לשימוש במותג שלנו על ידי חברה בהסכם רישיון. אנחנו לא רוצים לעשות את זה, ולכן דנו על זה עם פרטנר, ועכשיו יש לנו הסכם עם פרטנר עם אופציה בשבילנו לעצור את השימוש במותג בעתיד".

הבוקר התראיין איציק בנבנישתי מנכ"ל פרטנר בישראל בגלי צה"ל והגיב להצהרת אורנג' על ניתוק הקשרים בישראל בשיחה עם קובי אריאלי: "היינו המומים מההכרזה המאוד חסרת אחריות של מנכ"ל אורנג' צרפת. אנחנו לא מקבלים החלטות בשעות, אנחנו נעשה את ההערכות שלנו כבר מהבוקר, נחליט מה טוב לנו וללקוחות שלנו ונבצע".

האזינו לראיון:

כזכור אמש בראיון למהדורה המרכזית ב'ערוץ 2' אמר מנכ"ל פרטנר ישראל חיים סבן כי ההכרזה של המנכ"ל חסרת תוכן ממשי:" החרם הזה לגמרי לא במקום משום בחינה. פרטנר היא חברה ישראלית לכל דבר, ואורנג' הוא מותג שאנו חוכרים מחברת "פרנס טלקום", איתה חתמנו חוזה לא מזמן. ההצהרה חסרת תוכן מעשי ואנו שוקלים את כל האופציות שלנו". סבן הוסיף כי "אני מקווה שעם ישראל יבוא ויחזק את פרטנר, אנו צריכים להיות מאוחדים מול החרם".

במהלך הריאיון נשאל סבן האם ייתכן שהצעד שאותו מתכוונת לנקוט אורנג' העולמית הוא המחיר של היעדר יוזמה מדינית – ומותח ביקורת על ממשלת ישראל. "יש ממשלה שלה דעות ברורות לכולם ואם היא תפעל בשטח על בסיס הדעות שלה כפי שהן מצטיירות היום – אנחנו בצרה ענקית", אמר.

סבן סיפר כי הוא מתוכנן להיפגש יחד עם המיליארדר שלדון אדלסון כדי לנהל קמפיין נגד ה-BDS (הארגון שפועל להחרים את ישראל בעולם), אבל מתח ביקורת על חוסר המעשה, כלשונו, של ממשלת ישראל בנושא: "ממשלת ישראל צריכה סוף סוף לקום ולעשות את תפקידה. היא יכולה לעשות הרבה יותר, למשל להקים גוף שמטרתו להילחם בחרמות. לא ייאמן שהממשלה לא פועלת מול תופעת ה-BDS".

הכתבה במהדורה המרכזית – (באדיבות רשת)

צפו בראיון עם חיים סבן (באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.